چهارشنبه، ۰۸ دی ۹۵ - ۱۰:۰۶
دیوار 4200 ساله

کشف اسرار دیوار ۴۲۰۰ ساله در مصر توسط باستان شناسان این روزها در حالی مورد توجه قرار گرفته است که آن ها به…

کشف اسرار دیوار ۴۲۰۰ ساله در مصر توسط باستان شناسان این روزها در حالی مورد توجه قرار گرفته است که آن ها به تازگی مقبره جدیدی را در کنار این دیوار کشف کرده‌اند که اجسادی را در دل خود جا داده است. یکی از این اجساد متعلق به یک فرعون است که هویت آن هنوز شناخته نشده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشف اسرار دیوار ۴۲۰۰ ساله و مقبره های کنار آن در حالی صورت گرفته که دانشمندان هنگامی که مشغول حفاری و کار روی پروژه‌ ای متعلق به دانشگاه بیرمنگام بودند ، دیواری را در زیر زمین پیدا کردند. این دیوار، به لحاظ معماری، ستونی برای مقبره‌ای ۴۲۰۰ ساله است که اجساد «حرخوف» و «حکاییب‎» از فرمانداران «جزیره الفانتین» متعلق به پادشاهی کهن مصر در آن مدفون شده‌اند.

باستان‌شناسان دانشگاه بیرمنگهام شواهد قانع‌کننده‌ای از مقبره‌های متعلق به فراعنه را در گورستان «کوبت‌الحوا» واقع در «اسوان» یافتند. محققان معتقدند که احتمال وجود فرعون در این مقبره وجود دارد. این گروه تحقیقاتی قرار است آوریل سال ۲۰۱۷ به بعد مقبره کنار این دیوار ۴۲۰۰ ساله را مورد اکتشاف قرار دهند.

محققان این دیوار ۴۲۰۰ ساله دو متری را در قسمت زیرین مسیر عبور بازدیدکنندگان در شمال بخش گورستان «اسوان» غربی واقع در «کوبت‌الحوا» پیدا کردند. به دلیل چشم‌انداز گورستان «کوبت‌الحوا»، این دیوار ستونی و پایه، دامنه کوه و قبرهایی را که در قسمت پایین مقبره قرار گرفته‌اند و از طریق مسیری به تراس دومی راه می‌یابند، محکم نگه داشته است.

بنابراین این یافته‌ها درک دانشمندان را از منظره مراسم تدفین دوران پادشاهی کهن و دوره نخست میانی مصر در ۲۱۸۴ تا ۲۲۷۸ سال قبل از میلاد در این منطقه دگرگون کرد. محققان هنوز به درستی نمی‌دانند این مقبره‌ها متعلق به چه کسانی است.

یکی از محققان این پروژه معتقد است که تاریخ این دیوار ۴۲۰۰ ساله از روی تکه‌های سفال جدا شده داخل ملاطی تعیین شده که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. این تکه‌های خردشده از بخش‌های کاسه‌های زورقی با سبک سلطنت شاه «پپی دوم» از سلسله ششم در حدود سال ۲۱۸۴ تا ۲۲۷۸ پیش از میلاد تشکیل شده است.

اوائل امسال ، مومیایی  مصر باستان متعلق به ۳۸۰۰ سال پیش در این منطقه کشف شد که یکی از مهم‌ترین شمایل یافت‌شده در تاریخ تمدن بشر به شمار می‌رود. باستان‌شناسان قبر این مومیایی را در گورستان «کوبت‌الحوا» پیدا کردند و معتقدند که متعلق به زنی به نام «بانوی ساتجنی»، از چهره‌های کلیدی و مهم پادشاهی میانه مصر بوده است و البته محققان این جنازه را در شرایط مساعدی پیدا کردند به طوری که داخل پارچه کتان پیچیده شده بود و داخل دو تابوت چوبی قرار گرفته بود.

[highlight]منبع : dailymail[/highlight]

یک دیدگاه برای “کشف دیوار ۴۲۰۰ ساله در مصر توسط باستان شناسان آمریکایی + عکس”

  1. زندکریمی گفت:

    چه طرح های جالبی روشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.