پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۵

«فیاض شجاعی» روز چهارشنبه درباره استاندارد بودن بنزین های تولیدی در کشور اظهار داشت: تاکنون گزارشی که اثبات کند تخلفی در زمینه توزیع…

«فیاض شجاعی» روز چهارشنبه درباره استاندارد بودن بنزین های تولیدی در کشور اظهار داشت: تاکنون گزارشی که اثبات کند تخلفی در زمینه توزیع بنزین آلوده صورت گرفته به دیوان محاسبات کشور ارایه نشده است.

دادستان دیوان محاسبات کشور ادامه داد: البته کارگروه و کمیته ای تحت عنوان حسابرسی محیط زیست در دیوان محاسبات تشکیل شده که موضوع توزیع بنزین آلوده را بررسی می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها پالایشگاهی که بنزین استاندارد تولید می کند پالایشگاه تهران است و دیوان محاسبات کشور در زمینه استاندارد بودن بنزین تولیدی سایر پالایشگاه ها در حال بررسی های کارشناسی است.

فیاضی افزود: در حال حاضر از مسوولان وزارت نفت در رابطه با تولید و توزیع بنزین آلوده دعوت شده که به دیوان محاسبات بیایند و توضیحاتی در این زمینه ارائه دهند.

به گزارش خانه ملت، دادستان دیوان محاسبات افزود: موضوع تولید بنزین استاندارد در کشور نیاز به ملاحظاتی دارد و در این زمینه مسئولان پالایشگاه ها عنوان کرده اند که پالایشگاه ها برای تولید بنزین در حد استاندارد ˈیورو چهارˈ نیاز به سرمایه گذاری دارند.

به گزارش ایرنا، «محمدرضا تابش» رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرده است که این فراکسیون موضوع کیفیت بنزین تولیدی در کشور را بررسی می کند.

مساله آلودگی هوا و ارتباط آن با سوخت بنزین تولید واحدهای پتروشیمی در کشور موضوعی است که ذهن مسوولان و کارشناسان امر را به خود مشغول کرده است. در این میان عده ای از بنزین پتروشیمی دفاع می کنند و عده ای آن را آلوده و سرطان زا می دانند؛ تحقیقات نشان داده بنزین های پتروشیمی دارای برخی ترکیبات آروماتیک و بنزن هستند که سرطان زا بودن آنها محرز است.

دولت در قانون مقابله با آلودگی هوا سازمان حفاظت محیط زیست را مکلف کرده تا هر سه ماه یکبار سوخت کشور را مورد آزمایش قرار دهد و نتیجه آن را اعلام کند که بنا به گفته سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اولین گزارش سوخت کشور ، 10 مرداد ماه ارایه می شود.

سیام**2025 **1449

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *