شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۸:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان  با تاکید بر لزوم بهرگیری آحاد مردم برای…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان  با تاکید بر لزوم بهرگیری آحاد مردم برای بهرگیری از فیوضات شب های قدر افزود: بدانیم ذات اقدس الهی دنبال بهانه برای آمرزش است. به لطف الهی از معصیت توبه کرده و عاق والدین و قاطع رحم  و کینه ای نباشیم تا انشاالله مورد رحمت الهی قرار بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس افزود: این روز بزرگ لیلةالقدر اسلام است و این ایام را باید به بیداری بگذرانیم. اگر جوامع بین المللی این لیله القدر را درک می کردند امروز شاهد این همه جنایت نبودیم.

حجت الاسلام رحیمی با انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال جنایات رژیم صهیونیستی  گفت: اکنون بیش از دو هفته سرزمين غزه زير گلوله و بمباران‏هاى بى‏وقفه نظاميان رژيم صهيونيستى است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه بهانه اين حملات ددمنشانه، ربوده ‏شدن سه شهرك ‏نشين صهيونيست و كشته‏ شدن آن‏هاست افزود:  حماس هرگونه دخالت در اين جريان را به‏ صراحت رد كرده بود. از آن زمان تاكنون جاى جاى باريكه غزه آماج حملات هولناك است. ساختمان‏ها فرو مى‏ ريزند، زنان و كودكان در زير خروارها آوار مدفون مى‏شوند، آتش در همه‏ جاى غزه زبانه مى‏ كشد، در بسيارى از محلات آب و برق قطع است و زندگى در گرماى طاقت‏فرساى نوار غزه بر زنان و كودكان سخت شده است، امكانات دارويى به‏شدت كاهش يافته است.

حجت الاسلام رحیمی افزود:  ساكنان غزه ماه رمضان را با صداى غرش هواپيماها و فرود بمب‏ها، افطار مى‏ كنند. در هر افطار و سحرى شاهد پرپرشدن جوانان و نوجوانان خويش بوده و صهيونيست‏ها افطارها و سحرهاى آنان را خونين كرده‏اند.

وی از سکوت مدعیان دفاع از حقوق بشر در زمینه جنایات رژیم اشغالگر قدس انتقاد کرد و گفت:  دنياى عجيبى است مدعيان دفاع از حقوق بشر در برابر اين همه جنايت و وحشى‏گرى نه تنها سكوت كرده ‏اند، بلكه تمام‏ قد در كنار قاتلين ملت فلسطين ايستاده‏اند. آمريكاي‏ها و اروپايى ‏ها با وقاحت تمام، حملات ارتش رژيم صهيونيستى را حق اين رژيم دانسته و از آن حمايت مى‏ كنند و در همان حال از شليك موشك‏هاى نيروهاى مقاومت اسلامى كه در پاسخ به بمباران‏هاى اشغالگران صورت مى‏گيرد، انتقاد مى‏نمايند و به قول معروف «سنگ‏ها را بسته‏اند و سگ‏ها را رها كرده ‏اند.

امام جمعه ابهر گفت:  البته کشورهای خلیج فارس و بویژه عربستان و مصر باید بدانند که بالاخره همین خداوند است. که بساط عاد و ثمود را بر چید و همین خداوند است که حاکمان چندی از کشورها را با ذلت و خواری نابود کرد. فرعون مصر و دیکتاتورعراق و امثال آن با چه وضعی نابود شدند.

حجت الاسلام رحیمی افزود: یقینا خدای سبحان به اینها  مهلت نمی دهد تا همچنان این راه رفع را ببندند و نگذارند به مسلمانهای غزه چیزی برسد و دیگران نیز همچنان در سکوت مرگبار باشند.

وی با اشاره سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان قانون اساسی را گرامی داشت و افزود: ما در درون و بیرون خود به یک شورای نگهبان نیاز داریم که مواظب باشند در درون ما انگیزه و اندیشه اسلامی باشد و با قوانین اسلام مخالفتی نداشته باشد.

امام جمعه ابهر افزود:  در بیرون نیزاین شورای نگهبان باید حضور داشته ، تا اجازه ندهد قوانین ما غیر اسلامی و همچنان به عنوان مرزبان اجازه ندهند نامحرمان و کسانی که صلاحیت ندارند به بعضی از مراکز کلیدی نفوذ کنند.

حجت الاسلام رحیمی هفته تامین اجتماعی را گرام داشته و از زحمات فعالان این عرصه تقدیر کرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.