پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۹

رئیس‌جمهور با اشاره به عزت‌آفرینی اهالی ایلام در دوران دفاع مقدس و بار سنگینی که این استان در آن دوران بر دوش کشید،…

رئیس‌جمهور با اشاره به عزت‌آفرینی اهالی ایلام در دوران دفاع مقدس و بار سنگینی که این استان در آن دوران بر دوش کشید، گفت: شایسته‌ترین پاسخ به عزت‌آفرینی ایلامی‌ها در دوران دفاع مقدس تلاش برای عمران و آبادانی این استان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه “هر نقطه‌ای از کشور برای ما حکم بخشی از سرزمین ایران را دارد و به لحاظ توسعه هیچ بخشی از آن تفاوتی با بخش‌های دیگر ندارد”، افزود: البته برای کسانی که اهل استان ایلام هستند و به آن تعلق خاطر دارند، پیشرفت این استان طبیعتاً جذابیت بیشتری دارد و همین موضوع مزیتی نسبی برای پیشرفت استان است.

وی با بیان اینکه “ایران و ایرانی لیاقت و استعداد الگو و نمونه شدن را دارد”، اظهار کرد: ایران همه ملزومات، استعداد و ظرفیت‌های لازم برای پیشرفت و الگو شدن را دارد و امروز همه باید دست به دست هم دهیم تا همه کشور را آباد کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به مرزی بودن استان ایلام، تصریح کرد: هم‌مرز بودن ایلام با عراق که اتصال و اشتراک فرهنگی و تاریخی دیرینه با ایران دارد، بسیار برای توسعه و امنیت ایلام و ایران اهمیت دارد و ضرورت سرمایه‌گذاری برای پیشرفت این استان را دو چندان می‌کند.

روحانی با برشمردن استعدادهای ایلام در عرصه‌های گردشگری، نفت، گاز، پتروشیمی و فرصت برخورداری از مرز و امکان صادرات کالا، گفت: دولت تدبیر و امید در حد توان خود بر روی ظرفیت‌های پیشرفت این استان متمرکز شده و سرمایه‌گذاری‌های لازم در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی و اصلاح شیوه‌های آبیاری را انجام خواهد داد.

مردم در این سال‌ها حرف و شعار زیاد شنیدند

وی اضافه کرد: البته دولت یازدهم بنا ندارد هیچ پروژه‌ای را تا زمان انجام بررسی‌های دقیق و کارشناسی و تصویب در هیأت دولت اعلام کند یا قولی در رابطه با آن به مرم بدهد؛ چراکه مردم در این سال‌ها حرف و شعار زیاد شنیدند و دیگر بس است. دولت برنامه‌های مفصلی برای بخش نفت و گاز ایلام دارد اما چون این برنامه‌ها بلند مدت است از اعلام آنها خودداری می‌کنیم.

دوران افراطی‌گری و سر و صدا راه انداختن سپری شده است

روحانی با بیان اینکه “طبیعی است که سرمایه‌گذار باید به آینده سرمایه‌گذاری خود اطمینان داشته و امیدوار باشد”، اظهار کرد: دوران افراطی‌گری و سر و صدا راه انداختن سپری شده است و باید به دنبال منافع کشور باشیم.

رئیس‌جمهور، جایگاه امروز ایران در منطقه و جهان را ممتاز و شایسته توصیف کرد و افزود: امروز وضعیت ایران به گونه‌ای است که تنها مسأله سرمایه‌گذاری ایرانیان مطرح نیست، بلکه توجه سرمایه‌گذاران جهانی نیز معطوف به ایران است.

دولت برای سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلاری در بخش پتروشیمی برنامه دارد

وی با اشاره به اینکه “دولت برای سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلاری در بخش پتروشیمی برنامه دارد”، گفت: طبیعی است که دولت برای این منظور روی مشارکت بخش خصوصی حساب ویژه‌ای باز کرده است.

رئیس‌جمهور با ابراز خرسندی از تشکیل چنین جلساتی، اظهار کرد: به عنوان رئیس‌جمهور اعلام می‌کنم که دولت معتقد است باید تسهیلات لازم برای فعالیت پرنشاط اقتصادی در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد و به همین منظور تمام تلاش خود را برای تسهیل و بهبود شرایط بین‌المللی در راستای ارتقاء شرایط سرمایه‌گذاری به کار گرفته است.

روحانی تأکید کرد: دولت به دنبال آن است که شرایط منطقه‌ای و جهانی با حفظ عزت و سربلندی به نفع کشور بهبود یابد که نشانه‌های آن در مدت سپری شده از فعالیت دولت یازدهم بویژه در منطقه و در ارتباط با کشورهای همسایه قابل مشاهده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.