یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۹

رئیس اتحادیه زنبورداران ارومیه گفت: استفاده از داروهای قاچاق کاهش پیدا کرده است. معرفت جلیل‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه…

رئیس اتحادیه زنبورداران ارومیه گفت: استفاده از داروهای قاچاق کاهش پیدا کرده است.

معرفت جلیل‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌غربی با اعلام مطلب فوق افزود: خوشبختانه با توجه به سخت‌گیری‌های موجود در مرزهای استان و جلوگیری از عبور کالاهای قاچاق، استفاده از داروهای غیرمجاز قاچاق در حوزه زنبورداری کم شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به بهبود وضعیت آب و هوا در استان پیش‌بینی می‌شود میزان برداشت عسل در سال جاری نسبت به سال قبل بیشتر شود.

جلیل‌زاده اظهار کرد: در حال حاضر 1300 زنبوردار فعال در سطح شهر ارومیه وجود دارند که محصولات عسل به دست آمده از این زنبورداران در سال گذشته 18 هزار تن بود.

وی با اشاره به راکد ماندن وام‌های زنبورداران اضافه کرد: مدت زیادی از این موضوع می‌گذرد ولی متاسفانه هنوز هیچگونه اقدامی در این راستا انجام نشده است.

جلیل‌زاده آموزش صحیح به نحوه پرورش زنبور را از مهم‌ترین عوامل مهم در کیفیت عسل عنوان و اظهار کرد: آموزش به موقع و صحیح به زنبوردار می‌تواند علاوه بر تاثیر مثبت بر کیفیت، تلفاتی که زنبورداران همه ساله در نتیجه عدم آگاهی دارند را بسیار کاهش دهد.

رئیس اتحادیه زنبورداران ارومیه خاطرنشان کرد: متاسفانه کشور هنوز به خودکفایی در تولید داروهای اساسی زنبورداری نرسیده است و هم‌اکنون این داروها از کشورهای مختلف وارد می‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.