دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۷

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «بهرام سبحانی» با اشاره به شایعات روزهای اخیر در بازار محصولات فولادی مبنی بر پایان مجوز صادرات این…

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «بهرام سبحانی» با اشاره به شایعات روزهای اخیر در بازار محصولات فولادی مبنی بر پایان مجوز صادرات این محصولات تا پایان خرداد امسال، گفت: هرگونه محدودیت در صادرات محصولات فولادی، رد می شود.

وی افزود: با توجه به رکودی که از سال گذشته بر بازار فولاد حاکم بود و به منظور ایجاد رونق در بازار و خارج ساختن صنعت فولاد از رکود و تامین ارز برای خرید مایحتاج تولید، بنا به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، صادرات محصولات فولادی تا پایان خرداد 93 آزاد اعلام شده بود.

وی اظهار کرد: از آنجا که بازاریابی بین المللی و گرفتن سفارش و تولید و حمل و تحویل به مشتریان خارجی حداقل سه ماه زمان لازم دارد و در بازه زمانی محدود نمی توان بر بازارهای خارجی با حضور رقبای قدرتمند مسلط شد و با توجه به اشراف کامل وزیر صنعت، معدن و تجارت به این مشکلات تجارت بین المللی، وی با رفع هرگونه محدودیت صادرات محصولات فولادی تا پایان امسال موافقت کرد.

سبحانی با بیان اینکه این موضوع به طور رسمی توسط وزارتخانه به مراجع ذیربط ابلاغ شده است، افزود: تولید کنندگان و صادر کنندگان می توانند مانند گذشته و بدون هیچ نگرانی برای صادرات اقدام کنند.

در سال 92 در مجموع یک میلیون و 798 هزار تن محصولات فولادی به خارج کشور صادر شد که نسبت به سال 91 از رشد 25 درصدی برخوردار بود.

د/7148/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.