چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۱

رئیس انجمن صنعت کفش تبریز خواستار کمک دولت برای ایجاد بسترهای مورد نیاز برای برندسازی شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه…

رئیس انجمن صنعت کفش تبریز خواستار کمک دولت برای ایجاد بسترهای مورد نیاز برای برندسازی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، احمد خادم در چهارمین همایش ملی صنعت کفش و چرم در تبریز با اشاره به تحولات ایجاد شده در معادلات بازاریابی دنیا اظهار کرد: در بازار کفش دنیا تنوع و کیفیت حرف اول را می‌زند و از آنجایی که ما نتوانستیم خود را با این آهنگ هماهنگ کنیم ناگزیر از چرخه بازارهای دنیا خارج شدیم.

وی ادامه داد: عدم وجود شبکه‌های مدرن و به روز یکی دیگر از نکات ضعف صنعت کفش کشور است که باید با نگاه کارشناسی و تخصصی به این موضوع پرداخته شود.

خادم، سهم صنعت کفش در جذب تسهیلات را بسیار ناچیز دانست و گفت: متاسفانه ماشین‌آلات این صنعت داری عمر 40 سال است.

وی اظهار کرد: سرمایه در گردش مولفه دیگری است که صنعتکاران کفش همچون بسیاری از صنعتگران در این خصوص با مشکل روبرو هستند.

رئیس انجمن صنعت کفش تبریز با تاکید بر استفاده از توان علمی و تخصصی کشورهای مطرح در صنعت چرم اظهار کرد: باید از تجربه و الگوهای مناسب جهانی برای توسعه صنعت کفش کشور استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم بارقه امید را در دل مردم ایران روشن کرده است، اظهار امیدواری کرد: اقدامات دولت جدید در کنار حمایت‌های مجلس شورای اسلامی بتواند در بخش مالیات به تولیدکنندگان کفش کمک کند.

خادم گفت: متاسفانه موضوع مالیات بر ارزش افزوده در کنار بیمه کارکنان و مالیات بر مشاغل موجب ناتوانی صنعتگران این عرصه در پرداخت مالیات‌ها شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان اعلام می‌کنند که ضریب مالیاتی صنعت کفش زیاد است، خواستار بررسی دقیق، کارشناسی و تحلیل این ضرایب برای صنعت کفش شد.

خادم با اشاره به اهداف برگزاری همایش ملی صنعت چرم و کفش گفت: تحلیل رویکردهای سه دهه اخیر صنعت کفش ترکیه و ایران از اهداف اصلی این همایش است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.