دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۴

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي وزارت دفاع،‌ مراسم تودیع و معارفه ریاست اداره عقیدتی سیاسی بنياد تعاون…

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي وزارت دفاع،‌ مراسم تودیع و معارفه ریاست اداره عقیدتی سیاسی بنياد تعاون ‌وزارت دفاع ‌‌با حضور ‌رئیس سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع، مديرعامل و جمعی از معاونين و مديران ارشد بنياد تعاون وزارت دفاع برگزار شد.
 
رئيس سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع در اين مراسم ‌‌با اشاره به مطلبي از كتاب المراقبات ميرزاجواد آقا ملكي تبريزي‌، روزه‌داران را به پنج دسته تقسيم كرد و افزود: اولين گروه از روزه‌داران ‌ كساني هستند كه با رعايت محرمات روزه‌، فقط پوسته‌اي از اين عبادت را در پيش‌رو دارند و ‌حتي افرادي مانند منافقين صدر اسلام هم در اين نوع روزه‌داري شريك هستند‌.
وي ‌گروه دوم روزه‌داران را بندگاني دانست كه علاوه بر رعايت محرمات روزه‌، از مكروهات نيز اجتناب و به مستحبات روزه هم عمل مي‌كنند و كساني را كه با تمام وجودشان روزه مي‌گيرند و حتي گوش و چشم و زبان و ساير اعضا و جوارحشان نيز روزه است ‌گروه سوم هستند‌.
 
رئيس سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع روزه اولياي الهي و روزه معصومين را به ترتيب گروه چهارم و پنجم روزه‌داران عنوان كرد و با ذكر حديثي‌، از مديران و مسئولان خواستار رعايت حال زيردستان در ماه مبارك رمضان شد‌.

حجت‌الاسلام والمسلمين قندهاري در ادامه ‌با اشاره به متمركز شدن تمام مجموعه‌هاي اقتصادي وزارت دفاع و ابراز تمايل وزير دفاع ‌‌براي اجراي اين رويكرد در سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع تصريح كر‌د: ‌فعاليت‌هاي سازمان عقيدتي سياسي براي ‌تمام مجموعه‌هاي اقتصادي وزارت‌، حوزه فرهنگي شهرك‌ها و اردوگاه‌ها در آينده به صورت متمركز و تحت مديريت واحد انسجام پيدا خواهد كرد‌.
 
رئيس سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع با اشاره به اينكه طبق تدابير مقام معظم رهبري‌، جابه‌جايي مديران در مجموعه‌هاي نيروهاي مسلح بايد هر سه سال انجام شود، افزود‌: تقارن اين دو موضوع سبب شده ‌تا در اين ايام تعدادي جابه‌جايي در سطح مسئولان ادارات عقيدتي سياسي وزارت انجام شود‌.

وي با تأكيد بر اينكه همه روحانيون مجموعه سازمان عقيدتي سياسي وزارت دفاع‌، سربازان امام و رهبر معظم انقلاب هستند، خاطرنشان كرد‌: اين جابه‌جايي‌ها در اصل حركت از سنگري به سنگر ديگري است و اين سربازان نظام در هر سنگري از سنگرهاي فرهنگي وزارت دفاع كه باشند ‌وظيفه خود را انجام خواهند داد‌.
 
مدير عامل بنياد تعاون وزارت دفاع نيز در اين مراسم ‌ با اشاره به جايگاه بزرگ سازمان عقيدتي سياسي در وزارت دفاع گفت‌: همان طور كه مجموعه‌اي مثل بنياد تعاون وظيفه رسيدگي به امور دنيايي كاركنان را دارد‌، سازمان عقيدتي سياسي نيز وظيفه دارد تا دنياي كاركنان را به سمت مسائل معنوي و اخروي هدايت كند‌.

امير سرتيپ دوم ستاد سعيد رفيعي ‌با بيان اينكه ايجاد سلامت در خدمت به كاركنان‌، خود فرد و خانواده ايشان‌ از اهداف عقيدتي سياسي است، افزود‌: خدمت در ارگان‌هاي نظارتي به دليل مسئوليت قانوني‌، شرعي و حقوقي آنها بسيار سخت و بار مسئوليتي آنها بسيار سنگين است و به همين دليل همكاري با اين مجموعه‌ها فريضه و وظيفه ماست‌.
 
وي با بيان اينكه تمام‌ كاركنان رسمي با سابقه خدمتي بالاي پنج سال ‌با تدبير ‌وزير دفاع ‌تا پايان سال جاري وام خود را دريافت خواهند كرد، ادامه داد: ‌طبق برنامه چهار ساله‌، بنياد تعاون وظيفه دارد كه مجتمع‌هاي فرهنگي‌، تفريحي و رفاهي را در چهار نقطه كشور كه ‌اكثريت كاركنان وزارت دفاع مستقر هستند در شهرهاي تهران‌، مشهد‌، اصفهان و شيراز ايجاد كند كه در همين راستا مجتمع فرهنگي تفريحي در گردنه قوچك و اوشان تهران به تازگي تحويل بنياد شده ‌و موضوع خريد زمين و ساخت بنا در ساير شهرها نيز در حال پيگيري و انجام است.

مديرعامل بيناد تعاون با بيان اينكه در سال جاري كارت رفاهي كاركنان ‌تحويل خواهد شد، گفت: بازسازي و نوسازي اماكن رفاهي ‌ طبق برنامه چهار ساله انجام خواهد شد تا با خدمتي برتر بتوان در خدمت كاركنان وزارت دفاع بود‌.
 
‌رفيعي ‌با تقدير از خدمات ‌حجت‌الاسلام سيدعلي قدمگاهي در اداره عقيدتي سياسي بنياد تعاون وزارت دفاع، براي وي در سنگر جديد خدمتي آرزوي توفيق كرد.

در اين مراسم با تقدير از زحمات حجت‌الاسلام قدمگاهي‌، ‌حجت‌الاسلام سيد محمودرضا بهرامي به عنوان رئيس جديد اداره عقيدتي سياسي بنياد تعاون وزارت دفاع معرفي شد‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.