شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۳

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل گفت: از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد با موضوع تحلیل و تبین و نقد ادبی شعر عاشورایی شاعران اردبیل در جهاد دانشگاهی…

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل گفت: از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد با موضوع تحلیل و تبین و نقد ادبی شعر عاشورایی شاعران اردبیل در جهاد دانشگاهی حمایت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، نصیری صالح، در هفتاد و سومین گردهمایی معاونان فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور که در استان اردبیل برگزار شد، گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی میزبانی معاونان فرهنگی جهاددانشگاهی سراسر کشور را برعهده داریم تا بتوانیم در این گردهمایی سه روزه ابعاد و قابلیت‌های فرهنگی استان‌های مختلف کشور را شناخته و برنامه‌ریزی در جهت توسعه فعالیت‌های فرهنگی و همکاری بین واحدهای استان‌ها را داشته باشیم.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در خصوص حوزه فرهنگ افزود: فرهنگ ذیل اقتصاد و سیاست نیست، بلکه اقتصاد و سیاست ذیل فرهنگ است، فرهنگ به مانند هوایی است که تنفس می‌کنیم و در همه حال نیازمند آنیم.

نصیری با یادآوری این‌که وظیفه ما به عنوان متولیان فرهنگ در دانشگاها توجه به ارزش‌های فرهنگی هر منطقه است، خاطرنشان کرد: می‌توانیم با توجه به این قبیل سرمایه‌ها سطح فرهنگ بومی و علمی خود را با توجه به قابلیت‌های دانشگاهی به عنوان فرصت طلایی و سرمایه ارزشمند ارتقا بخشیم.

رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی اردبیل، اضافه کرد: مطالعه‌ای با عنوان سبک زندگی دانشجویی در سال تحصیلی 92 -93 به انجام رسیده که درآن سطح دانشجویان می‌تواند فرصت مطالعه گروهی و تمرکز برای آینده را فراهم نمایند.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی می‌توان در شناخت و حفظ میراث طبیعی هر منطقه نقش فعالی ایفا کرد، به عنوان مثال با تدوین و برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی می‌توان در جهت ترویج فرهنگ صیانت و حفاظت از محیط زیست نقش مهمی ایفا نمود.

نصیری یادآورشد: از دیگر فعالیت این معاونت می‌توان به اجرای برنامه‌های فرهنگی در راستای اعتلای فرهنگ و میراث طبیعی استان اردبیل و تجلیل از مفاخر استان به خصوص استاد ابوالحسن محمدپور قاری بین‌المللی استان که امروز تجلیل خواهد شد.

وی افزود: با توجه به این‌که استان اردبیل به عنوان پایتخت حسینی ایران مطرح است معاونت فرهنگی این استان نیز توجه ویژه‌ای به ادبیات عاشورایی داشته و اولین دوره مسابقه عکس عاشورایی دانشجویی را در ایام ماه محرم سال گذشته برگزار کرد که با استقبال خوب دانشجویان و عموم مردم مواجه شد.

وی از فراهم کردن مقدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری منطقه‌ای شدن دفتر ایسنا خبرداد و گفت: قرار است همزمان با این گردهمایی فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کند که افتتاح رسمی آن با مراسم ویژه در آینده برگزار خواهد شد.

نصیری در بخش دیگری از سخنان خود بررسی مشکلات نمایشگاه و فروشگاه دائمی کتاب جهاددانشگاهی را یادآور شد و گفت: ساماندهی فروشگاه کتاب برای سال تحصیلی جدید از دیگر برنامه‌هایی بود که در این مدت انجام شده که جهاددانشگاهی از حمایت ویژه دکتر صادقی، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، قدردانی می‌کند.

وی ازاخذ مجوز برای راه اندازی انتشارات جهاد دانشگاهی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: طی جلسه‌ای مشترک بین جهاددانشگاهی و دانشگاه محقق اردبیلی مقرر شده است تا درسال تحصیلی جدید دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه محقق اردبیلی جهت تعامل بیشتر با اعضای هیات علمی و دانشجویان ایجاد شود که در آینده دفاتر دیگر نیز در صورت حمایت از سوی دانشگاه‌های دیگر راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت دوباره مرکز افکارسنجی اسپا نیز افزود: مرکزافکارسنجی واحد نیز تقریبا غیرفعال بود و در این فرصت توانستیم آن را فعال کرده و جزو برنامه‌های آتی این مرکز برگزاری کارگاه تبیین جایگاه افکار سنجی در روابط عمومی در سطح مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان در آینده نزدیک خواهد بود.

نصیری در پایان خاطرنشان کرد: در صورت اختصاص فضای مناسبی در دانشگاه محقق اردبیلی، توسعه فعالیت سازمان دانشجویان و مراکز فرهنگی دانشجویی گردشگری و امام انقلاب را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *