دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۸

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری را قابل مقایسه با قیمت‌های جهانی…

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری را قابل مقایسه با قیمت‌های جهانی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کرمانشاه، علی‌اشرف منصوری در نشست ستاد کشت پاییزه استان قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید که 1155 تومان است را قابل مقایسه با قیمت‌های جهانی عنوان کرد و گفت: این قیمت مناسب است و تعیین قیمتی بیش از این در توان دولت نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: این نرخ با توجه به ثابت ماندن قیمت کود رقمی مناسب بوده و کشاورزان می‌توانند برنامه‌ریزی مناسبی برای پرداختن به کشت گندم داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه خود کفایی گندم، از کشاورزان خواست برای کشت گندم برنامه‌ریزی کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گندم را در فهرست محصولات استراتژیِک قرار داد و خواستار توجه کشاورزان به کشت این محصول در شرایط کنونی شد.

منصوری گفت: در سال زراعی جاری بیش از 630 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خریداری شد که با توجه به خرید 392 هزار تنی در سال زراعی قبل افزایشی بیش از 53 درصد را نشان می‌دهد و این مسئله ارتقاء جایگاه استان کرمانشاه از رتبه پنجم به رتبه سوم کشور را به دنبال داشت و امیدواریم در سال آینده شاهد ارتقاء این رتبه باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.