چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۶

رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: حضور شوراها موجب پیشرفت شهر و کشور خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم،…

رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: حضور شوراها موجب پیشرفت شهر و کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت‌الاسلام سیدمحمد آتش‌زر پیش از ظهر امروز در همایش روز ملی شوراها در استانداری قم با تاکید بر اهمیت جایگاه مشورت از منظر اسلام گفت: مشورت کردن امری الهی است و حتی پیامبر(ص) به عنوان یک معصوم که دستوراتش را از جانب وحی می‌گرفت به مشورت کردن با اصحاب و نظر گرفتن از اطرافیان سفارش شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: مهم‌ترین وجهه مشورت، دخالت دادن مردم در امور حکومت است چرا که نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس مشورت استوار است و رهبر، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس را توسط آرای مردم انتخاب می‌شود.

وی حضور در امور جمعی را راهشگای رفع بسیاری از مشکلات برشمرد و اظهار کرد: خرد جمعی و بهره‌گیری از نظرات می‌تواند ما را در اجرای امور یاری رساند چنان چه در سال‌های گذشته در کارهای جمعی موفق نبودیم ولی امروز پیشرفت‌های خوبی در سایه ورزش‌های جمعی شاهد هستیم.

آتش‌زر اظهار کرد: مشورت با مردم موجب می‌شود تا آنان نیز در تعیین سرنوشت شهر و کشور دخالت داده شوند و این امر در توسعه و آبادانی کشور با توجه به خرد جمعی افراد بسیار دارای اهمیت است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: از طرف دیگر اصلاح قانون شوراها نیز با مشکلاتی همراه است به گونه‌ای که در مسیر اصلاح قانون، بخشی از اختیارات شوراها حذف می‌شود.

وی با تاکید بر تعامل میان مجلس، شورا و مسئولان اجرایی گفت: مجلس و دولت باید شورا‌ها را یاری کنند و اختیارات لازم را با اصلاح قوانین از شوراها نگیرند.

آتش‌زر در پایان در خصوص شورا یاری عنوان کرد: شورا یاری‌ها دارای مسئولیتی سنگین هستند که در این زمینه کم کم شورایاری‌ها را از مساجد با محویت امام جماعت فعال کردیم تا بتوانیم در انتقال مشکلات مردم به مسئولان موفق باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.