سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۵

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین ، ˈ گونتر اویتینگر ˈ پس از مذاکرات سه جانبه با وزیران انرژی روسیه و اوکراین گفت…

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین ، ˈ گونتر اویتینگر ˈ پس از مذاکرات سه جانبه با وزیران انرژی روسیه و اوکراین گفت : دو دولت پیشنهاد وی را در مورد پرداخت بدهی دو میلیارد دلاری اوکراین تا روز پنجشنبه و پرداخت 500 میلیون دلار دیگرتا هفتم ژوئن را مورد بررسی قرار خواهند داد.

اویتینگر که نقش یک میانجی بین دو طرف را در آلمان کشور زادگاهش به عهده دارد،گفت : اگر دولتها با این معامله موافقت کنند مذاکرات بیشتر در مورد قیمت گاز که از ماه اوریل شروع شده می تواند از جمعه آینده از سر گرفته شود.

وی در یک کنفرانس خبری در برلین گفت :ˈ ما به پیشرفت دست یافته ایم ولی هنوز جلو نرفته ایم . فکر می کنم که امکان یک توافق وجود داشته باشد. ˈ

ولی ˈ یوری پرودان ˈ وزیر انرژی اوکراین که پس از اویتنگر و ˈ الکساندر نوواک ˈ وزیر انرژی روسیه با خبرنگاران صحبت کرد، گفت : هیچ توافق نهایی صورت نگرفته و وی موافقت اوکراین با پرداخت دو میلیارد دلار تا روز پنجشنبه را تایید نمی کند.

وی افزود : دو طرف تا چهارشنبه شب وقت دارند این موضوع را بررسی کنند.

روسیه حدود یک سوم تقاضای گاز اروپا را بر آورده می کند و حدود نیمی از این واردات گاز از طریق اوکراین صورت می گیرد.

اوکراین خواستار تغییر شرایط قرار داد سال 2009 است که کی یف را درگیر خرید یک حجم تعیین شده از گاز چه نیاز داشته باشد و چه نداشته باشد با قیمت 485 دلار در هر هزار متر مکعب گاز کرده است که بالاترین قیمت پرداخت شده از سوی هرکدام از مشتریان اروپایی است .

مترجمام 1403 ** 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.