سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۱۱:۳۹

بر اثر رانش زمین، راه ارتباطی 5 روستا با شهر لوندویل از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا مسدود شده است. سیروس شفقی، فرماندار…

بر اثر رانش زمین، راه ارتباطی 5 روستا با شهر لوندویل از توابع شهرستان مرزی بندر آستارا مسدود شده است.

سیروس شفقی، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، خاطرنشان کرد: پس از بارش 224 میلی‌متری باران که در 48 ساعت گذشته در ایستگاه سینوپتیک شهرستان ثبت شده، طغیان رودخانه‌ها در مناطق مختلف جلگه‌ای و رانش زمین در مناطق کوهپایه‌ای شهرستان آستارا مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است.

وی ادامه داد: طغیان رودخانه مرداب و خواجه کری سبب آبگرفتگی منازل 200 خانوار در مناطق غربی شهر آستارا شده و رانش زمین، راه ارتباطی روستاهای خان حیاطی، شیری حیاطی، میه کومه، سلی و گونش را با شهر لوندویل قطع کرده است.

شفقی بیان کرد: در این مدت رانش‌های کوچکی در سایر مناطق شهرستان از جمله جاده آستارا به تالش در منطقه کشلی، جاده آستارا به اردبیل در منطقه بهارستان و سیرالیوه در شهر لوندویل به وقوع پیوست. اکیپ‌های راه و شهرسازی در تلاش هستند از قطعی کامل ارتباط روستاهای مذکور با شهرستان جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: این رانش سبب شد تا به علت سقوط تعدادی از تیرهای چراغ برق، قطعی برق را در این مناطق داشته باشیم که با حضور به موقع مأموران اداره مذکور این مشکل به شکل کامل رفع شده است.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، 189 کیلومتری رشت و همجواری استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *