چهارشنبه، ۱۳ بهمن ۹۵ - ۰۳:۰۸
رانندگی در برف با اختراع جالب و کاربردی

رانندگی در برف همواره به عنوان یکی از چالش های پیش روی رانندگان در فصل زمستان مورد توجه قرار گرفته و برای رهایی…

رانندگی در برف همواره به عنوان یکی از چالش های پیش روی رانندگان در فصل زمستان مورد توجه قرار گرفته و برای رهایی از مصیبت های آن نیز همواره زنجیر چرخ تا حدودی چاره ساز بوده است. اما همین زنجیر چرخ به بارش برف زیاد عملا کارایی خود را از دست داده و چالش رانندگی در برف همچنان باقی خواهد ماند . اما چند سالی است که بعضی از افراد با خلاقیت های خاصی که به خرج داده اند با طراحی و ساخت ابزارهای کاربری برای خودروها تا حدودی این مشکل را حل کرده اند درست مانند یک مهندس خلاق اهل جمهوری چک… در ادامه با میهن پست همراه شوید.

یک مهندس اهل جمهوری چک  برای حل بحران و گرفتاری های رانندگی در برف ابزاری ساخته است که راهی برای مشکل رانندگانی در برف گیر را به کلی حل خواهد کرد.

رانندگی در برف با اختراع جالب و کاربردی این مهندس مکانیک دیگر لازم نیست نه تنها از زنجیر چرخ یا یخ شکن برای تردد با خودرو در برف استفاده کرد بلکه زحمت بستن آن در سرمای زمستان نیز به کلی برطرف شده است چرا که پیتر گروس مهندس اهل جمهوری چک یک ابزار کاسه مانندی طراحی کرده که روی قالپاق خودرو نصب می شود و این دستگاه با کنترل از راه دور به وسیله راننده در شرایط ضروری راه اندازی می شود.

همان گونه که در ویدیو ها و تصاویر خواهید دید طرز کار این ابزار ۶ کیلویی این گونه خواهد بود که راننده قبل از رفتن به جاده می تواند آن ها را بر روی چرخ های خودرو خود نصب کند و هر زمان که لازم باشد با فشار دادن دکمه ریموت آن ها را برای استفاده و تردد آسان و راحت خودرو در برف فعال کند ، در این میان و با فعال شدن این ابزار کاربردی  ۴ قطعه آهنی در طرف بیرونی لاستیک خودر باعث ایجا اصطحکاک بیشتر و تردد راحت تر خودرو خواهد شد.

این اختراع کوچک اما کاربردی پیتر گروس به راحتی قابل کنترل بوده و حتی استفاده از آن نیز برای تمام رانندگان ساده خواهد بود ، طوری که همانند زنجیر چرخ مرتب نیاز به باز و بسته کردن آن نیست و حتی می توانید آن را تا پایان فصل زمستان بر روی خودرو خود به صورت نصب شده نگه داشت.

[highlight]منبع [/highlight]: dailymail

5 دیدگاه برای “رانندگی در برف با اختراع جالب و کاربردی یک مهندس مکانیک + ویدیو”

 1. اسمر گفت:

  برای شهر ما که مدام برف میاد عالیه

 2. سلمان خان گفت:

  خیلی,سنگینه

 3. پدرام گفت:

  یه مطلب عالی در فصل مناسب

 4. عرفان گفت:

  از شر زنجیر چرخ خلاص شدیم

 5. روناک گفت:

  رانندگی تو جاده های برفی زیباتر می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.