پنجشنبه، ۰۹ دی ۹۵ - ۰۹:۵۷

لذت رانندگی در زمستان با رعایت توصیه های کمپانی BMW  در حالی می تواند دو چندان شود که رانندگی در فصل سرد زمستان…

لذت رانندگی در زمستان با رعایت توصیه های کمپانی BMW  در حالی می تواند دو چندان شود که رانندگی در فصل سرد زمستان بسیار متفاوت از رانندگی در سایر فصل ها است. چرا که رعایت نکات ایمنی برای رانندگی در زمستان ها ، از ملزومات رانندگی است . با این حال که فصل زمستان است و اغلب جاده‌ها برفی ، لغزنده و حادثه‌ خیز هستند. کمپانیBMW توصیه های برای رانندگی در این فصل ارائه داده است . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

استفاده از تایرهای زمستانی مناسب : برای رانندگی در زمستان و دوری از خطرات احتمالی ، استفاده از لاستیک های زمستانی استاندارد برای هر خودرویی از الزامات رانندگی در این فصل است. چرا که محرک بودن تمام چرخ‌ها یا بزرگ بودن لاستیک‌های خودرو، دلیلی برای نداشتن تایر زمستانی نیست.

رانندگی در زمستان

تایرهای زمستانی

البته باید گفت که تایر های مخصوص رانندگی در زمستانی اساساً مقوله‌ای مجزا از تکنولوژی زنجیره توان و تعداد چرخ‌های محرک است. در جاده‌های برفی، تایرهای زمستانی تنها تایرهایی هستند که الگویی مناسب برای حرکت بدون دغدغه دارند. حتی در جاده‌های خشک، تایرهای زمستانی خاصیت چسبندگی بهتری نسبت به تایرهای معمولی دارند. هنگامی که دمای هوا افت شدیدی پیدا می‌کند و فصل سرما آغاز می‌شود، باید تایرهای تابستانی را به فراموشی بسیارید و از تایرهای مناسب زمستانی استفاده کنید.

رانندگی در زمستان و ضرورت بازدید فنی از ترمز خودرو : پد و روتور ترمز از جمله قطعات ارزان‌قیمت خودرو هستند. از نو بودن پدهای ترمز یا حداقل از کم بودن فاصله آن‌ها با روتور اطمینان حاصل کنید. در شرایط برفی به خاطر کم بودن سطح چسبندگی تایرها ، خط ترمز بیشتری ایجاد می‌شود.

رانندگی در زمستان

بررسی سیستم ترمز خودرو قبل از رانندگی در زمستان

البته رانندگی در زمستان با داشتن سیستم ترمز معیوب شرایط را برای حرکت بسیار دشوار می کنید. بنابراین هر راننده ای باید از صحت عملکردی سیستم ترمز خود مطمئن شوید ، فقط در اینصورت است که می‌توانید در شرایط نامناسب از حداکثر توان توقف خودروی خود بهره ببرید.

کنترل آب و ضد یخ خودرو : در ابتدا ، باید همواره میزان مایع ضد یخ خودرو را چک کنید. هنگامی که سطح ضد یخ  میزان مناسب باشد؛ از بسیاری از مشکلات جدی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

رانندگی در زمستان

همچنین از پر بودن مخزن مایع شیشه‌شور اتومبیل خود و وجود مایع ضد یخ در آن مطمئن شوید. مایع شیشه‌شور استاندارد به‌طور معمول با سرد شدن هوا یخ می‌بندد و هنگامی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، آسیب جدی به سیستم پمپاژ شیشه‌شور وارد می‌کند. بنابراین استفاده از مایع ضد یخ برای مایع شیشه‌شور الزامی است.

آماده سازی وسایل ایمنی خودرو : جدا از هشدارهایی که در فصول سرد داده می‌شود، زمستان می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی و خطرناک باشد. اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی امکان رخ دادن دارند و می‌توانند شما را با خودروتان کنار جاده متوقف کنند. ممکن است در این حالت امکان روشن کردن خودرو وجود نداشته باشد؛ بنابراین سیستم گرمایشی خودرو از مدار خارج می‌شود و قابلیت استفاده از آن وجود ندارد. وجود یک پتو ، دستکش و تعدادی کاپشن زمستانی می‌تواند کمک شایانی به شما بدهد.

رانندگی در زمستان

با رعایت این توصیه‌ها ، ایمنی صددرصدی در فصل زمستان تضمین نمی‌شود، اما قطعاً کمک بسیاری به شما می‌کند. درست است که یکی از جنبه‌های اصلی رانندگی در زمستان، مانند تمام فصول و شرایط دیگر، راننده است؛ اما رعایت نکات فوق می‌تواند بسیار راهگشا باشد. شما باید رانندگی با دقت، محافظ کارانه و بسیار هوشیارانه داشته باشید و با رعایت نکات فوق می‌توانید ایمنی رانندگی خود را به حداکثر ممکن برسانید.

[highlight]منبع : bmwblog[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.