شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۱

مریم یاوری کرمانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: استرس مفهومی پیش پا افتاده دارد اما مضر و خطرناک است. ممکن…

مریم یاوری کرمانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: استرس مفهومی پیش پا افتاده دارد اما مضر و خطرناک است. ممکن است نوجوان از شدت فشار دچار سردرد، تپش قلب، مشکلات مربوط به خواب و یا فراموشی شود.

وی ادامه داد: دانش آموزان می توانند با برنامه ریزی و زمانبندی، استراحت و خواب کامل 7 ساعت و تغذیه سالم حاوی مواد غذایی مملو از ویتامین و پروتئین، به تمرکز فکری و آرامش رسیده و مطالب درسی خود را به راحتی و بدون استرس فرا بگیرند.

یاوری افزود: دانش آموزان نیز باید سعی کنند نسبت به خود قضاوت مثبتی داشته و خود را باور کنند حتی اگر در امتحان قبلی ناموفق بوده است به این معنی نیست که در امتحانات بعدی هم نا موفق خواهد بود، بلکه باید خود را آماده و راه بهتری را پیدا کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: والدین هم نقش به سزایی در آرامش فرزندان خود دارند. آنها با فراهم کردن محیطی آرام و بی سروصدا و بدون مشاجره و همچنین محدود کردن رفت و آمدها و مهمانی ها می توانند از اضطراب دانش آموز بکاهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.