یکشنبه، ۱۲ مرداد ۹۳ - ۰۵:۵۵

سلامت نیوز :ویروس “ابولا” به شکلی مرگبار در سرتاسر قاره آفریقا در حال گسترش است و تاکنون در بیش از 1.093 مورد دیده…

سلامت نیوز :ویروس “ابولا” به شکلی مرگبار در سرتاسر قاره آفریقا در حال گسترش است و تاکنون در بیش از 1.093 مورد دیده شده است راههای مقابله با ویروس مهلک گروه اجتماعی تدبیر: ویروس “ابولا” به شکلی مرگبار در سرتاسر قاره آفریقا در حال گسترش است و تاکنون در بیش از 1.093 مورد دیده شده است.

این ویروس مرگبار تاکنون جان 661 نفر را گرفته است. همزمان با گسترش شیوع این ویروس این پرسش مطرح می شود که چگونه می توان از آلودگی به ویروس “ابولا” جلوگیری کرد و این ویروس چگونه عمل می کند؟

به گزارش “تدبیر”، نشریه “بیزینس اینسایدر” با اشاره به چگونگی عملکرد ویروس “ابولا” و راه های پیشگیری از ابتلا به آن می نویسد:”تعداد کل کشته شدگان بر اثر ابتلا به ویروس “ابولا” تاکنون 660 نفر در قاره آفریقا به خصوص کشورهای واقع شده در آفریقای غربی بوده اند. در این میان از 415 مورد ابتلای به این ویروس در کشور “گینه” 314 نفر جان خود را از دست داده اند.

هم چنین از 454 مورد ابتلا در “سیرالئون” 219 نفر کشته شده اند و از 224 مورد اتبلا در “لیبرلیا” 127 نفر جان خود را از دست داده اند. این ویروس مرگبار از جانوران به انسان منتقل می شود. راه های جلوگیری از ابتلا به ویروس “ابولا” و تبعات منفی ناشی از آن بدین شرح اند”:

*جلوگیری از مصرف گوشت حیوانات

*قرنطینه کردن فرد آلوده به ویروس

*دفن سریع جنازه افراد کشته شده بر اثر ابتلا به ویروس

*ضد عفونی کردن خانه فرد آلوده به ویروس

*استفاده از پوشش مخاظفتی به خصوص برای امداد رسانان

این نشریه در ادامه به علائم اولیه ابتلا به ویروس “ابولا” نیز اشاره کرده و در این باره می نویسد:”از جمله علائم ابتلا به ویروس “ابولا” می توان به مواردی چون: اسهال، خونریزی داخلی و بیرونی، استفراغ، خارش پوست، گلودرد، تب ناگهانی و هم چنین آسیب وارد شدن به کبد اشاره کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.