پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز همزمان با سالروز قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342، مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه ورامین با…

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز همزمان با سالروز قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342، مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه ورامین با حضور در خیابان فریاد لیبک یا خامنه ای لبیک یا حسین است را سر داده و بار دیگر با آرمان های بلند امام خمینی(ره) تجدید پیمان کردند.

مردم ورامین از ساعاتی قبل از شروع مراسم با حضور در میدان امام حسین(ع) ورامین نشان دادند که همواره پیروی از اهداف کفن پوشان ورامینی در سال 1342 را به عنوان میراث جاودانه خود برمی گزینند.

در این مراسم که از ساعت 10 صبح از میدان امام حسین(ع) ورامین آغاز شد، مسئولان و مدیران اجرایی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه ورامین حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم تعدادی از ورزشکاران ورامینی با انجام حرکات نمایشی اقتدار جوانان این دیار را به رخ همگان کشیده و سپس برخی از هنرمندان و ورزشکاران با انجام فعالیت های هنری و ورزشی سالروز حماسه 15 خرداد را گرامی داشتند.

در طول مسیر راهپیمایی نیز برخی اصناف، ادارات و ارگان ها با برپایی ایستگاه های صلواتی از مردم پذیرایی کرده و با نصب بنر و پرچم های متعدد، قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 را گرامی داشتند.

بسیاری از مردم ورامین در این راهپیمایی کفن پوشیده و با نوشتن شعارهایی نظیر تا خون در رگ ماست هدیه به رهبر ماست و ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، آمادگی خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی نشان دادند.

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی که سخنران ویژه این مراسم بود نیز از مقابل امامزاده کوکب الدین ورامین به جمعیت ملحق شد و همراه کفن پوشان ورامینی در این راهپیمایی شرکت کرد.

از طرف دیگر حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه، عکاسان و نویسندگان جراید و روزنامه ها بویژه خبرنگاران رسانه ملی از شبکه های مختلف سیما نشان دهنده اهمیت و عظمت قیام تاریخی 15 خرداد ورامین بود.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در حاشیه این راهپیمایی و در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور پرشور و هزاران نفری مردم ورامین در راهپیمایی یوم الله 15 خرداد نشان داد که مردم این دیار وارثان حقیقی 15 خرداد هستند.

رئیس ستاد گرامیداشت یوم الله 14 و 15 خرداد استان تهران افزود: مردم ورامین همواره نشان داده اند که در برهه های حساس برای دفاع از انقلاب اسلامی و ولایت به صحنه آمده و هیچگاه از رهبری دست نخواهند کشید.

وی ادامه داد: راهپیمایی یوم الله 15 خرداد فقط در سه شهرستان ورامین، پیشوا و قم برگزار می شود و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با توجه به اینکه تبلیغات رسانه ای هم برای این راهپیمایی صورت نمی گیرد اما هر سال شاهد حضور گسترده تر مردم هستیم.

محمودی اضافه کرد: مردم این خطه آن روزی که کسی جرأت دفاع علنی از امام را نداشت، قیام کرده و رژیم پهلوی کفن پوشان را مظلومانه به رگبار بسته و تا هفته ها مردم بر سر چاه ها رفته و برای کشته شدگان گریه می کردند.

این مسئول گفت: مردم ورامین همچنان آماده دفاع از ارزش های اسلامی هستند و هیچگاه اجازه نخواهند داد برخی با اعمال خود مسیر انقلاب اسلامی را منحرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.