پنجشنبه، ۰۷ دی ۹۶ - ۱۲:۳۲
پرورش ذهن موفق

فکر کردن همانند یک برنده به شما کمک می کند تا در زندگی به انسان موفقی تبدیل شوید . در این مطلب راهکارهایی…

فکر کردن همانند یک برنده به شما کمک می کند تا در زندگی به انسان موفقی تبدیل شوید . در این مطلب راهکارهایی را برای پرورش ذهن موفق ارائه خواهیم کرد که باعث می شود شما نیز همانند یک برنده فکر کنید. در ادامه با میهن پست همراه شوید .

پرورش ذهن موفق همانطور که از نامش پیداست دارای روش هایی درونی است، به این معنا که در حقیقت شما باید طرز تفکر خود را تغییر داده و مانند افراد برنده روی مسائل پیرامون خود تمرکز کنید . برای این کار تنها کافیست که نکات ارائه شده در این مطلب را به خوبی مطالعه کرده و از آنها استفاده کنید .

طرز تفکر خود را تغییر دهید : باور شما پایه و اساس موفقیت یا شکست شما در زندگی را رقم می‌ زند. باید سعی کنید افکار مثبت را جایگزین تمام تفکرهای منفی در ذهن خود کنید این یکی از راهکار های پرورش ذهن موفق است . انجام این کار چالش بزرگی است و ساده نیست؛ اما کلید ایجاد الگوهای جدید در زندگی است. اغلب اوقات ترسیدن از چیزهای ناشناخته‌ بزرگترین مانع یک طرز تفکر جدید در زندگی است. بنابراین سعی کنید مثبت اندیش باشید؛ زیرا ایده‌ های جدید در یک خاک فرسوده رشد نخواهند کرد.

پرورش ذهن موفق

عادت‌ های قدیمی را کنار بگذارید : زمانی که شخصی تصمیم می‌ گیرد زندگی بهتری داشته باشد، به‌ سرعت با چالش‌ های روانی مواجه خواهد شد. به عبارتی می‌ توان گفت که خارج شدن از عادت‌ های قدیمی و قدم گذاشتن در راه آینده کار دشواری است و همین حس پیروی کردن از یک سری اصول و عقاید، بزرگترین دشمن پذیرش تغییرات در زندگی است. زمانی که شما عادت‌ های قدیمی خود را مورد سؤال قرار می‌ دهید، یعنی آماده هستید که عادت‌ های جدیدی در زندگی خود به ‌وجود آورید و آدم‌ های جدیدی ملاقات کنید و این مورد یکی از روش های پرورش ذهن موفق بشمار می آید . اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، برای اینکه مانند یک انسان برنده فکر کنید، باید از عادت‌ های قدیمی خود جدا شوید تا بتوانید فرصت‌ های جدید را کشف کنید.

پرورش ذهن موفق

یک تصمیم بزرگ بگیرید : اگر می‌ خواهید در زندگی به رویاهای خود برسید، باید باور داشته باشید شایستگی شما بسیار بیشتر از شرایطی است که در حال حاضر در زندگی دارید. زمانی که به این باور رسیدید، احساس معذب بودن خواهید کرد؛ ولی فارغ از این حس، باید سعی کنید به تصمیم و انتخاب خود پایبند بمانید و بدانید که اگر از فکر کردن به آرزوهایتان احساس ترسیدن نمی‌کنید، یعنی رؤیاهایتان به اندازه کافی بزرگ نیستند.

پرورش ذهن موفق

از طرز تفکر خود نگهداری کنید : زمانی که صحبت از نگهداری به میان می‌آید، همه ما ناخودآگاه یاد خانه یا وسایل نقلیه می‌افتیم؛ در حالی که یکی از چیزهایی که فراموش می‌کنیم نیاز به نگهداری دارد، ذهن است. ذهنی که به دست فراموشی سپرده شده باشد، یک ذهن منفی است. البته پرورش عادت‌ های خوب زمانبر است و نمی‌ توان در عرض یک هفته‌ از عهده انجام آن‌ برآمد؛ پس سعی کنید افکارتان را بطور مداوم تحلیل کنید تا گرفتار عادت‌ های قدیمی خود نشوید.طرز تفکر و الگوهای فکری خود را ارزیابی کنید؛ زیرا الگوهای فکری طرز تفکر شما را می‌ سازند و در نتیجه نگاه شما به زندگی را شکل می‌ دهند. بنابراین هیچ‌ چیز را بدون ارزیابی در ذهن خود جا ندهید. هرچقدر محتاطانه‌ تر در مورد چیزهایی که در ذهن خود قرار می‌ دهید عمل کنید، در مورد افکارتان نیز با آگاهی بیشتری عمل خواهید کرد.

پرورش ذهن موفق

[highlight]منبع   [/highlight]: inspiyr

3 دیدگاه برای “راهکارهایی جالب و علمی برای پرورش ذهن موفق ؟”

 1. خاتمی گفت:

  بنظر من تغییر طرز تفکر مهمترین راهکار برای پرورش ذهن موفق است

 2. آلا گفت:

  چه راه حل های مفیدی.ولی کمتر کسی این راهکارهارو به کار می بنده

  1. معصومه گفت:

   دقیقا.عمل کردن به این مطالب سخته.خوندنش خیلی راحته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.