سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۵

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، در این دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان…

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، در این دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با هیئت سرمایه گذاری کشور چین، راهکارهای توسعه همکاری های دو جانبه خصوصا در زمینه ی پروژه های ریلی ، راهسازی ؛ آبی ، زیست محیطی و گردشگری بررسی شد.

ˈمحمد علی طرفه ˈ در این دیدار از آمادگی استان اصفهان را برای جذب سرمایه گذاری و اجرای پروژه های عمرانی و اشتغال زایی از کلیه کشورهای دارای ارتباط و همچنین سرمایه گذاران داخلی اعلام کرد.

رسول یاحی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز بر همکاری های همه جانبه در راستای سرمایه گذاری های عام المنفعه تاکید کرد.

در این خبر دریافتی، به هویت، ترکیب و سوابق سفر این هیات چینی اشاره نشده است.

اویل اردیبهشت ماه گذشته نیز معاون استاندار ˈگوانگ دونگ چینˈدر راس هیاتی ضمن سفر به اصفهان در دیدار با معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری این استان خواستار همکاری استان گوانگ دونگ با اصفهان و توسعه همکاریهای اقتصادی شد.

«لی یو سیوا جی» معاون استاندار گوانگ دونگ چین نیز در این دیدار با بیان اینکه اصفهان در زمینه صنایع دستی و صنعت نساجی بسیار قوی است، برای گسترش همکاری در زمینه تجارت و گردشگری با این استان ابراز تمایل کرد و افزود: ما نیز می توانیم در زمینه سرمایه گذاری و آموزش با اصفهان همکاری داشته باشیم.

در حال حاضر حجم تجارت بین ایران و چین حدود 40 میلیارد دلار است.

به گزارش اتاق مشترک ایران و چین ، براساس هدف گذاری های انجام شده بین ایران و چین حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تا سه سال آینده به مرز 80 میلیارد دلار می رسد.

« اصفهان، بزرگترین قطب صنعت ایران است و با وجود بیش از هشت هزار واحد صنعتی، بخش زیادی از فولاد، مصالح ساختمانی و محصولات پتروشیمی کشور را تولید می کند.

این شهر با داشتن 200 هزار اثر تاریخی که 13 اثر آن در یونسکو و یکهزارو 650 اثر آن در سطح ملی ثبت شده، یکی از بزرگترین قطبهای گردشگری دنیاست.

8114 / 556

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.