دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۵

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران گفت: دولت می‌تواند با کاهش قیمت مواد اولیه اساسی و دولتی صنعت خودرو مانند فولاد، مس و…

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران گفت: دولت می‌تواند با کاهش قیمت مواد اولیه اساسی و دولتی صنعت خودرو مانند فولاد، مس و پتروشیمی از افزایش قیمت خودرو جلوگیری کند.

محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به شرایط بازار و کاهش قدرت خرید مردم خودروسازان تمایلی به افزایش قیمت‌ها ندارند.

وی با بیان این‌که با این حال با نرخ‌های فعلی تولید بسیاری از خودروها زیان‌ده است، خاطرنشان کرد:‌ زیان‌ده شدن خودروهای تولیدی ضرر و زیان قطعه‌سازان و تعطیلی برخی از واحدها را به دنبال داشته است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: در این شرایط یکی از راهکارهای نجات صنعت خودرو و قطعه از وضعیت فعلی، افزایش قیمت خودروهای تولیدی است.

وی افزود: ‌البته راهکار دیگری که ما نیز تمایل به آن داریم کاهش قیمت مواد اولیه اساسی و دولتی صنعت خودرو مانند فولاد، آلومینیوم و مس است.

نجفی‌منش با بیان این‌که با کاهش قیمت مواد اولیه هزینه‌های تولید قطعه و در نتیجه خودرو کاهش خواهد یافت، تصریح کرد: به این ترتیب تولید خودروها از زیان خارج شده و دیگر نیازی به افزایش قیمت این محصولات نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.