چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۶

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد میرزایی افزود: طبق آیین‎نامه‌ای که از سال 91 در کل کشور اجرا شده، هر دستگاه موظف است سالانه…

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد میرزایی افزود: طبق آیین‎نامه‌ای که از سال 91 در کل کشور اجرا شده، هر دستگاه موظف است سالانه 30 درصد از اعتبارات خود را به بهسازی و مناسب‎سازی ساختمان‎های خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: مناسب‎سازی برای دسترسی آسان و فراگیر همه اقشار جامعه است تا معلولان نیز همانند افراد سالم بتوانند در جامعه حضور یابند و از امکانات جامعه بهره‎مند شوند.

میرزایی با اشاره به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان که وظیفه سنگینی بر عهده بهزیستی گذاشته افزود: ضعف در مناسب‎سازی و عدم اجرای قوانین موجود، معلولان کشور را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

وی از نظارت بهزیستی بر عملکرد سازمان‎ها و ادارات در راستای اجرایی کردن دستورالعمل مناسب‎سازی خبر داد و ابراز کرد: سازمان بهزیستی مجاز است برای مناسب‎سازی ساختمان‎ها، اماکن دولتی و عمومی نظارت و گزارش اقدامات آن‌ها را درخواست کند.

میرزایی گفت: در راستای اجرای مناسب‎سازی ادارات جلسات متعددی با مسوولان برگزار و در ارزیابی عملکرد راه‎آهن مقرر شد با همکاری و تعامل بسیار خوب مدیریت راه‎آهن شمال‌غرب جهت تسهیل رفت و آمد سالمندان و معلولان و مراجعینی که دچار مشکلات هستند پله برقی در سکوهای زیرگذر خط دو نصب شود.

وی از تهیه ویلچر برای افراد کم‌توان جسمی خبر داد و تصریح کرد: نیروهای خدماتی راه‎آهن جهت کمک به افراد کم‌توان آماده هستند.

میرزایی از همه دستگاه‎ها و نهادهای دولتی و خصوصی خواست به برابری فرصت‎ها و منزلت معلولان احترام بگذارند و اماکن عمومی را طوری طراحی کنند که معلولیت زمینه محدودیت را فراهم نکند.

وی گفت:  21 دستگاه و ارگان دولتی در پروژه مناسب‎سازی بهزیستی ارزیابی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.