سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۹

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کلید راه‎اندازی بزرگترین آموزشکده محیط بانی کشور در لرستان زده شد. مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‎وگو با…

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کلید راه‎اندازی بزرگترین آموزشکده محیط بانی کشور در لرستان زده شد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان با بیان این مطلب که یکی از دغدغه‎های دکتر ابتکار عدم آموزشکده کافی برای آموزش تئوری و فیزیکی محیط بانان است، گفت: با توجه به چهار فصل بودن اقلیم لرستان و همچنین غنا و تنوع زیستی که در این استان وجود دارد، بر آن شدیم تا بزرگترین آموزشکده محیط‎بانی کشور را در لرستان راه‎اندازی کنیم.

وی اظهار کرد: مهندس هاشم‎زاده مجری ساخت آزادراه خرم‎آباد پل‎زال، یک مجموعه 10 هکتاری با 4 هزار و 500 متر زیربنا واقع در کیلومتر 85 آزادراه خرم‌زال را به اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان اهدا‌ کرده است که این مجموعه را برای راه‎اندازی آموزشکده محیط بانان در نظر گرفته‎ایم.

‌فتحی بیرانوند خاطرنشان کرد: مجموعه مذکور در قلب زاگرس، زیستگاه اصلی سمندر لرستانی واقع شده و همچنین وجود رویشگاه‎های مرتعی غنی و حیات‎وحش از جمله پلنگ، سنجاب، کل و بز و… بوده و راه اصلی دسترسی به اثر طبیعی– ملی غار ماهی کور و توپوگرافی منحصر بفرد این منطقه را متمایز کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: فاصله زمانی این مجتمع تا فرودگاه خرم‎آباد یک ساعت، تا شهر و فرودگاه دزفول کمتر از یک ساعت، تا شهر و فرودگاه کرمانشاه سه ساعت و شهر ایلام سه ساعت است.

مهندس فتحی بیان کرد: ظرفیت این آموزشکده حداقل برای 300 محیط بان در نظر گرفته شده که می‎توانند در کنار آموزش‎های تئوری، آموزش‎های رزمی و آمادگی جسمانی، کنترل خشم و… را در این مجموعه فرا گیرند.

در این راستا دکتر مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست به همراه دکتر محمد درویش مدیرکل آموزش و مشارکت‎های مردمی سازمان، دکتر سعیدپور و دکتر یوسفی معاونین دانشگاه محیط‎زیست از این مجموعه بازدید کردند.

دکتر مظاهری در این بازدید با ابراز خرسندی از قرار گرفتن این مجموعه در اختیار محیط زیست لرستان، گفت: با وجود این مرکز با وضعیت موجود حداقل سی میلیارد ریال در هزینه‎ها و دو سال از نظر زمانی صرفه‎جویی شده است‌.

وی همچنین بر دغدغه‎های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آموزش محیط بانان و راه‎اندازی هر چه سریعتر آموزشکده محیط بانان در کشور تأکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *