سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۵

نماینده‌ی مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌آهن خراسان‌جنوبی، گفت: راه‌اندازی راه‌آهن در استان در چهار سفر دولت…

نماینده‌ی مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌آهن خراسان‌جنوبی، گفت: راه‌اندازی راه‌آهن در استان در چهار سفر دولت پیشین به استان به تصویب رسید و هم‌اکنون به مطالبه‌ی عمومی تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام «سیدمحمدباقر عبادی» عصر دیروز (دوشنبه هشتم اردیبهشت‌ماه) در دیدار با مدیران رسانه‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه نماینده‌ی مجلس درد مردم را می‌گوید، گفت: نمایندگان گاهی ایرادهایی را برای برخی مدیران مطرح می‌کنند که برای برخی خوشایند نیست.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مطالب را برای آگاهی مردم در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند، افزود: برخی مواقع نمایندگان مباحثی که سبب سوءاستفاده دشمنان می‌شود را برملا نمی‌کنند.

نماینده‌ی مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود اعتبارات در دولت، گفت: رسانه‌ها باید فضای امید و نشاط را در جامعه فراهم کنند.

عبادی از رسانه‌ها خواست بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کنند تا در جامعه مشکلات ایجاد نشود.

وی در پاسخ به پرسشی درخصوص روند کند تغییر و یا ابقای مدیران دولت پیشین در دولت یازدهم در استان، گفت: مدیرانی که شایستگی و انگیزه‌ی کارکردن را دارند باید ابقا شوند و مدیرانی که عملکرد ضعیف دارند و یا سلامت آن‌ها محل بحث است، با مدیرانی شایسته جایگزین شوند.

نماینده‌ی مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها برای جلوگیری از برخی مشکلات باید همه‌ی مطالب را با صداقت منتشر کنند.

عبادی با اشاره به رایزنی نمایندگان استان با وزیر راه دولت پیشین و برطرف کردن همه‌ی موانع برای آغاز کار احداث راه‌آهن، افزود: پس از برطرف شدن همه‌ی مشکلات برای احداث راه‌آهن، به علت مشکلات تحریم و کمبود اعتبارات رئیس‌جمهور دهم بخشنامه‌ای مبنی بر شروع نکردن طرح‌های عمرانی جدید را صادر کرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون دو مسیر برای احداث راه‌آهن خراسان‌جنوبی وجود دارد، خاطرنشان کرد: یک مسیر ملی است که شمال شرق را جنوب شرق متصل می‌کند و معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور روی آن نظر مساعد دارد.

نماینده‌ی مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مسیر «طبس – بیرجند» مسیر دیگری است که در بُعد ملی روی آن کار نشده است اما در بُعد منطقه‌ای بسیار خوب است.

عبادی با اشاره به اینکه هم‌اکنون مسیر دوم پیشنهاد شده است، اظهار امیدواری کرد با بهبود وضعیت اعتبارات کشور در آینده، مسیر ملی راه‌آهن شمال شرق به جنوب شرق با توجه به اهمیت آن در بُعد ملی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون احداث راه آهن طبس به بیرجند به دولت پیشنهاد شده است، افزود: در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به طبس، دکتر لاریجانی قول مساعد برای رایزنی احداث راه‌آهن با وزیر راه را داد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ناگهانی حامل‌های انرژی افزود: مردم تحت فشار تورم هستند و بیکاری زیاد است و افزایش 300 تومانی قیمت بنزین در نگاه اول شاید زیاد نباشد اما برای مردم این افزایش ناگهانی سنگین است.

عبادی گفت: دولت به‌هنگام ثبت‌نام مردم در دور دوم ثبت‌نام هدفمند کردن یارانه‌ها از شناسایی 10 میلیون نفر برخوردار خبر داده بود اما پس از اتمام ثبت‌نام اعلام کرد که کسی را حذف نمی‌کنیم.

وی درخصوص شعار سال رهبر معظم انقلاب «فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: رهبر معظم انقلاب بسیار هوشمندانه در جریان همه‌ی امور کشور هستند و با توجه به فشار اقتصادی که بر مردم وارد شده است، اقتصاد را در ابتدای شعار امسال مطرح کردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه برخی مدیران توجه به فرهنگ را در رده‌ی سوم و یا چهارم اولویت‌های خود قرار داده‌ند، یادآور شد: همه‌ی امور از جمله سیاست، اقتصاد، مسائل اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، تمامیت ارضی، کارآمدی سیستم‌های اجرایی به فرهنگ ارتباط می‌یابد.

عبادی ادامه داد: کشورهایی که برای فرهنگ مردم برنامه‌ریزی می‌کنند بسیار موفق هستند و در ایران با وجود همه‌ی تأکیدات، آنگونه که باید به این مهم توجه نشده است.

وی با اشاره به اینکه در سیستم اداری استان، مشکلاتی وجود دارد، تصریح کرد: سرمایه‌گذار در عرصه‌ی فولاد پس از مدت‌ها رایزنی هنوز در واگذاری و تملک زمین با مشکل مواجه است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در زمینه‌ی مشکل کمبود پروازهای استان نیز گفت: هم‌اکنون پروازهای استانی راضی کننده نیست و مذاکراتی را با وزیر راه و سازمان هواپیمایی کشور، شرکت آسمان و ماهان داشتیم.

عبادی با تأکید بر اینکه تاکنون گوش شنوایی برای برطرف کردن مشکلات پروازهای استان نیافته‌ایم، خاطرنشان کرد: فرودگاه بیرجند باید حداقل روزی دو پرواز داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.