یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۴

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان در آیین رونمایی از سامانه آموزش‌های الکترونیکی جهاددانشگاهی خوزستان گفت: هرکس فکر بلندتر و کامل‌…

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان در آیین رونمایی از سامانه آموزش‌های الکترونیکی جهاددانشگاهی خوزستان گفت: هرکس فکر بلندتر و کامل‌ تری دارد، می‌تواند در این جهان رقابت‌پذیر نقش‌آفرینی کند و لذا باید به سمت گسترش بحث آموزش و به‌ خصوص استفاده از فضای مجازی برای آموزش‌ها پیش رفت؛ در واقع ما می‌خواهیم آموزش ها را در هر نقطه، هر مکان و هر زمان و به طور همیشگی در دسترس افراد قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌- ‌منطقه خوزستان- علی عماد در این مراسم که امروز(23 شهریورماه) در مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت جهاددانشگاهی خوزستان برگزار شد، اظهارکرد: ‌دوراندیشی حضرت امام خمینی(ره) و آینده‌نگری ایشان سبب شد مجموعه‌ای چون جهاد دانشگاهی شکل بگیرد و تلاش و همت نیروهای متعهد، متخصص، دلسوز و پاک، این نهاد را به نهادی تبدیل کند که در تمام زمینه‌های علمی و پژوهشی بتواند در کشور نقش آفرینی کند و قطعاً نقش آفرینی‌های این نهاد مقدس تاثیرات خود را بر جامعه گذاشته و هرچه پیش برویم این نهاد می‌تواند برای آینده کشور بهتر نقش آفرینی کند و نیروهای توانمندی را تربیت و تحویل جامعه اسلامی ما دهد.

وی ادامه‌ داد: ‌وظیفه هر مرکز علمی یا دانشگاه‌ها، تولید، نشر و تجاری‌سازی علم است؛ کشور در تولید علم در منطقه رتبه نخست، ولی در تجاری‌سازی علم هنوز راهی طولانی در پیش دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان افزود: ‌اگر مراکز علمی ما به خصوص نهاد مقدس جهاد دانشگاهی که در زمینه مسایل انقلاب دغدغه خاص دارد، در زمینه موضوع تجاری‌ سازی دانش کار کنند، خواهیم توانست به اهداف خود در زمینه تولید و همچنین اشتغال جوانان تحصیلکرده‌ای که خروجی همین مراکز هستند، دست یابیم و به دنبال آن می‌توانیم در منطقه در خصوص تجاری‌سازی دانش حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عماد عنوان کرد: از آغاز فعالیت استاندار خوزستان، بر بحث آموزش به عنوان یک نیاز پایه و ضرورت جامعه ما بسیار تاکید شد و آموزش‌ها در دو زمینه آموزش‌های همگانی و آموزش‌های تخصصی و اداری ساماندهی شد.

وی ادامه‌ داد: در بخش آموزش‌های تکمیلی نیز با دو دانشگاه شیراز و شهید چمران اهواز وارد مذاکره شدیم. معتقدیم باید انسان دانا تربیت کنیم تا کشوری توانا داشته باشیم. شاید داشتن معدن، ذخایر نفتی و زمین کشاورزی و آب زیاد نتواند ما را به خواسته اساسی خودمان برساند، اما دانایی محوری امکان دست‌یابی به این اهداف را امکان‌پذیر می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان افزود: سابقه آموزش‌های الکترونیکی در کشور ما طولانی نیست؛ در دنیا به تناسب پیشرفت تکنولوژی، اکثر دانشگاه‌های بزرگ آموزش‌های الکترونیکی را گسترش داده‌اند و در شاید در آینده‌ای نزدیک فراگیران با هزاران عنوان درسی از سراسر دنیا بتوانند بحث آموزش را دنبال کنند.

وی اظهارکرد: ‌امروز خرسندم که با شروع دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، گسترش آموزش‌های الکترونیکی را در پیش گرفتیم و از این تکنولوژی استفاده کرده‌ایم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان ابراز امیدواری کرد: بتوانیم در استان بحث دوره‌های تکمیلی و بلندمدت را هم در فضای مجازی شکل دهیم. در بحث آموزش تلاش این است که برون سپاری صورت بگیرد و دولت به طور جدی مصمم است از فضای الکترونیکی برای خدمت بیشتر به مردم، کاهش هزینه ها و پیشگیری از مفسده در تشکیلات اداری، تحت عنوان دولت الکترونیکی استفاده کند. قطعاً مجموعه جهاد دانشگاهی که این حرکت خوب را شروع کرده می‌تواند در استان کمک کننده و یاری دهنده دولت باشد.

عماد گفت: قطعاً نیاز به آموزش شهروندان در این فضا احساس می‌شود؛ باید با انجام کارهای فرهنگی و آموزشی برای آگاه‌سازی مردم، شرایطی را فراهم کنیم که دولت، دولت چابکی شود.

وی اظهارکرد: طبق آمار دیوان محاسبات کشور و مراکز رسمی آماری، حدود 85 درصد از بودجه عمومی کشور صرف هزینه‌های جاری و 15 درصد صرف کار عمرانی می‌شود و می بینیم که اجرای یک پروژه سالها طول می‌کشد و اثر مثبت خود را بر مردم نمی‌گذارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان افزود: باید برای رسیدن به اهداف بلندمدت نظام مقدس جمهوری اسلامی که سیاست‌های آن توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و دولت هم آن را تحت عنوان نقشه راه اصلاح نظام اداری تدوین و ابلاغ کرده، مجموعه‌های اجرایی در کنار مراکز علمی و دانشگاهی به خصوص جهاد دانشگاهی، این مسیر را بهتر، زودتر و با هزینه کمتری طی کنند تا بتوانیم یک جامعه پویا، توانمند و کارآفرین ایجاد کنیم.

عماد اظهارکرد: عنوان جهاد دانشگاهی با نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری هم‌ خوانی دارد، به هر حال جهاد سال‌های زیادی این مسیر را طی کرده و ظرفیت خوبی را دارد.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه علمی اقتصاد مقاومتی در اهواز، اظهارکرد:‌ بنا داریم در بحث اقتصاد مقاومتی، با توجه به سیاست‌های استاندار که نشأت گرفته از سیاست‌های بالا دستی است، بحث اقتصاد بدون نفت را در استان عملیاتی کنیم. بنا نیست در این زمینه از حق و حقوق نفتی خود بگذریم. این حقی است که قانون برای ما مشخص کرده‌است اما یک سری مزیت‌ها و درآمدهایی در استان وجود دارد که نیاز است بابت این مزیت‌ها از دولت و نظام امتیازاتی بگیریم و آن را در جهت توسعه استان به کار ببندیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان ابراز امیدواری کرد در این زمینه بتوانیم با همکاری مراکز آموزشی و ایجاد یک ارتباط معقول و منطقی با دستگاه‌های اجرایی، مسیر پیشرفت و توسعه را به خوبی طی کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.