چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۹

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی سامانه‌ی الکترونیکی حقوقی در استانداری خراسان‌جنوبی برای نخستین بار در کشور…

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی سامانه‌ی الکترونیکی حقوقی در استانداری خراسان‌جنوبی برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: مدیران و کارشناسان حقوقی نظرات و پیشنهادات خود را در راستای ارتقای کمی و کیفی محتوای این سامانه به استانداری اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی،«علی‌اکبر اکبری‌راد»، در نخستین جلسه‌ی رؤسا و دبیران کمیسیون‌های تخصصی شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور در گرو سازماندهی امور حقوقی است، از تشکیل شورای هماهنگی امور حقوقی در استان‌ها خبر داد و گفت: 7 کمیسیون تخصصی هم‌اکنون فعال و مشکلات حقوقی دستگاه‌ها را بررسی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اگر همه‌ی افراد جامعه از حقوق خود مطلع باشند یقیناً اقدامات و امور در کشور روان‌تر و مطلوب‌تر انجام می‌شود، گفت: با آموزش مستمر شهروندان به حقوق عمومی می‌توان بار قضایی را کاهش و دادگاه‌ها را از حضور شاکی و متشاکی خالی و در مجموع کمک حال قوه قضائیه بود.

مشاور استاندار و مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در ایران قوانین زیاد بوده و کمبود قانون نداریم، گفت: شاهد تورم قوانین در برخی بخش‌ها هستیم که بعضاً با قوانین موجود موازی هستند که باید با هم‌اندیشی، قوانین دست و پا گیر بررسی، احصا و برای اصلاح به مراجع مربوطه ارسال شود.

اکبری‌راد تصریح کرد: کارشناسان امور حقوقی بازوان توانمند مدیران محسوب می‌شوند و اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی در انعقاد قراردادها، مناقصه‌ها و اجرای پروژه‌ها از کارشناسان حقوقی بهره گیرند، یقیناً با مشکلات کمتری در زمان اجرا مواجه می‌شوند.

وی با تأکید بر ضرورت انتشار نشریه یا فصلنامه حقوقی یا بهره‌گیری از جراید محلی در راستای اطلاع‌رسانی به جامعه در راستای حقوق عمومی گفت: شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی استان مهرماه امسال، با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، کارشناسان حقوقی و مسئولان حقوقی کشور برگزار می‌شود.

مشاور استاندار و مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: با توجه به پیچیدگی کار کارشناسان حقوقی از پیگیری دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری برای برقراری حق سختی کار به کارشناسان امور حقوقی خبر داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.