جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۵

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه از ایجاد مرکز فوریت‌ها و تشخیص و درمان حیات وحش در هشیلان خبر داد. به گزارش…

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه از ایجاد مرکز فوریت‌ها و تشخیص و درمان حیات وحش در هشیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر تورج همتی هدف از این اقدام را حفاظت از میراث طبیعی در هنگام وقوع بلایای طبیعی دانست و یادآوری کرد: این مرکز با هماهنگی و همکاری یکی از سازمان‌های غیردولتی محیط زیستی در آینده انجام خواهد شد و پس از تجهیز راه‌اندازی می‌شود.

وی حفاظت از میراث طبیعی و گونه‌های حیات وحش جانوری خصوصا در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی را ضروری دانست و ادامه داد: به دلیل تغییرات ناگهانی در زیستگاه‌های طبیعی و سکونتگاه‌های انسانی، حفاظت از گونه‌های جانوری و حمایت از وحوش در حوادث ضرورت دارد.

همتی معتقد است، همان‌طور که جوامع انسانی به امدادرسانی نیازمند هستند، گونه‌های جانوری نیز با تخریب زیستگاه‌ها و در پی یافتن منابع غذایی و … در معرض خطر قرار می‌گیرند.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست کرمانشاه با تاکید بر این‌که برخی زیستگاه‌ها از اولویت و حساسیت‌پذیری بالاتری برخوردارند، گفت: زیستگاه و اکوسیستمی مانند تالاب هشیلان به لحاظ وسعت محدود و قرار گرفتن در مجاورت مناطق مسکونی و راه‌های ارتباطی حساسیت ویژه‌ای دارد.

حدود 300 هزار هکتار از وسعت استان کرمانشاه با عنوان مناطق حفاظت شده، پناهگاه حیات وحش، اثر طبیعی ملی و مناطقه شکار و تیراندازی ممنوع تحت مدیریت محیط زیست کرمانشاه قرار دارد که زیستگاه گونه‌های جانوری متنوعی محسوب می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.