یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۵

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: بیماری ابولا یک بیماری ویروسی است که هر چند وقت یک‌بار در برخی از کشورهای آفریقایی موجب…

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: بیماری ابولا یک بیماری ویروسی است که هر چند وقت یک‌بار در برخی از کشورهای آفریقایی موجب همه‌گیری و مرگ و میر تعدادی از انسان‌ها می‌شود. در حال حاضر برخی از کشورهای غربی و آفریقایی درگیر آن هستند ولی تاکنون موردی از این بیماری در کشور ما ثبت نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خوزستان، دکتر سیدسعید سیدیان اظهار کرد: علائم بیماری ابولا اغلب با تب، بدن درد، سردرد و گلودرد آغاز می‌شود و به دنبال آن درد شکم، اسهال، استفراغ و در موارد پیشرفته خونریزی در همه جای بدن بیمار از جمله دستگاه گوارش و ادراری رخ می‌دهد که منجر به نارسایی کلیه، کبد، شوک و در نهایت مرگ در 70 درصد بیماران می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: این بیماری در آفریقا از طریق تماس با حیوانات وحشی آلوده ( مانند میمون‌ها) به انسان منتقل می‌شود. همچنین در تماس با پوست، خون و ترشحات (ادرار، مدفوع، استفراغ و …) بیماران، از فردی به فرد دیگر قابل انتقال است.

سیدیان گفت: ویروس بیماری ابولا از طریق باد و باران و گرد و غبار منتقل نمی‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.