شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۷:۳۴

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی بر تسریع در تکمیل بزرگراه زابل – زاهدان تاکید کرد و گفت: راه‌های روستایی منطقه سیستان…

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی بر تسریع در تکمیل بزرگراه زابل – زاهدان تاکید کرد و گفت: راه‌های روستایی منطقه سیستان به حمایت جدی دولت نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، سید باقر حسینی افزود: علی‌رغم تصویب طرح تجمیع شن‌های روان که متاسفانه بیماری‌های تنفسی و جسمی بسیاری را برای مردم سیستان به وجود آورده است، تاکنون اقدام موثری در این‌خصوص صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم از پیگیری‌های رئیس جمهور در خصوص طرح منطقه آزاد سیستان تشکر کرد و گفت: بعد از گذشت 6 ماه هنوز این طرح آماده نشده و به شورای عالی مناطق آزاد ارسال نشده است.

حسینی در ادامه با اشاره به دادن حق آبه ایران از سوی کشور افغانستان تصریح کرد: با توجه به استقرار دولت جدید افغانستان، پیگیری حقابه تالاب بین‌المللی هامون مطالبه به حق مردم سیستان است که لازم است به آن توجه شود.

وی در ارتباط با اختصاص به‌ موقع بودجه لایروبی انهار و رودخانه‌های سیستان نیز گفت: تدبیر جدی باید اندیشیده شود تا با ورود آب به سیستان انهار منطقه به لحاظ انتقال و ذخیره آب مشکلی نداشته باشند.

حسینی در خصوص وضعیت ورزشکاران استان نیز در ادامه اظهارکرد: ورزشکاران و قهرمانان سیستانی مورد بی‌مهری وزارت ورزش قرار گرفته‌اند و به ورزش استان خیلی توجه نمی‌شود. بانوان سیستانی از امکانات ورزشی محرومند و از وزارت ورزش و جوانان تقاضا می شود نسبت به تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام ورزشی سیستان اقدام ویژه‌ای انجام دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *