یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۹

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: این واقعیت که جمعیت جوان نیازولازمه پیشرفت، توسعه، استقلال وامنیت کشوراست باید به یک…

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: این واقعیت که جمعیت جوان نیازولازمه پیشرفت، توسعه، استقلال وامنیت کشوراست باید به یک باورعمومی تبدیل شود و راه آن هم بگیر و ببند وداغ و درفش نیست.

 به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت: درسهای آموخته شده درسالیان گذشته و درموضوعات مشابه به خوبی یادآورمی شود که هرجا و هرزمان برخوردها سلبی وحذفی بوده نتیجه عکس حاصل شده است وآزموده را آزمودن خطاست.

وی خاطرنشان کرد: تصویب کلیات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور در مجلس شورای اسلامی موجی از بحث وجدل را به همراه داشته است. استدلال مخالفان- که نماینده دولت و مرکز پژوهشهای مجلس جزو آن هستند- براین مبناست که برخورد سلبی و تنبیهی با موضوع راه حل مسئله نیست و د رهیچ کشوری هم به عنوان سیاست جمعیتی درپیش گرفته نشده است.

وی افزود: این روش‌ها بیش از آنکه به افزایش نرخ باروری منجرشود به زیرزمینی شدن روشهای رایج پیشگیری ازبارداری می انجامد و در نهایت به جای افزایش جمعیت کشوربه ازدیاد جمعیت زندانها منجر می‌شود که این مورد برخلاف سیاست قضایی نظام در قضازدایی، حذف برخی عناوین مجرمانه و کاهش جمعیت کیفری زندانهاست.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: با برخورد ایجابی و تشویقی که اقناع جوانان را برای ازدواج و فرزندآوری به دنبال داشته باشد و متضمن حفظ و رعایت سلامت مادر و کودک و فاصله بارداری باشد و روشهای منطقی و اصولی دیگر، می‌توان به پیشبرد اهداف مورد نظرامیدواربود و سیاستهای کلی جمعیتی هم که اخیرا ابلاغ شده است کاملا واقع‌بینانه با این پدیده برخورد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.