جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش خبرگزاری مهر،حسن روحانی که در مراسم راه اندازی خط تولید ماده اولیه و محصول نهایی هورمون رشد انسان در شرکت داروپخش…

به گزارش خبرگزاری مهر،حسن روحانی که در مراسم راه اندازی خط تولید ماده اولیه و محصول نهایی هورمون رشد انسان در شرکت داروپخش تهران سخن می گفت، افزود: خوشحالم به ملت ایران اعلام کنم که جوانان و دانشمندان ایرانی قدم های شایسته ای در زمینه فناوری های نوین برداشته اند تا کشور ما را در زمینه دارو خودکفا کنند.

رییس‌ جمهوری افزود: کشور در زمینه داروی هورمون رشد کاملا متکی به خارج بود اما حرکت بسیار خوبی در زمینه بایوتکنولوژی از سوی طراحان و مهندسان و متخصصان داخلی انجام شد تا کشور در این زمینه بی نیاز از خارج شود.

رییس شورای عالی سلامت با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی باید روی پای خود بایستیم و تولیداتمان را به خارج از کشور صادر کنیم، گفت: با تولید شمار زیادی از داروهایی که پیش از این از خارج وارد می شد واردات آنها از اسفندماه متوقف شد و تلاش می کنیم با تولید سایر محصولات مورد نیاز در زمینه پزشکی و دارویی علاوه بر صرفه جویی ارزی به استقلال کامل برسیم .

رییس‌ جمهوری ضمن قدردانی از همه محققانی که در زمینه شرکت های دانش بنیان کار می کنند، گفت: ملت ایران در زمینه های مختلف علمی و دستیابی به فناوری های نوین، مسیر خود را به سمت کمال ادامه خواهد داد.

روحانی گفت: ساخت تمام وسایل خط تولید داروی هورمون رشد و نیز آزمایشگاه مختص به این محصول در داخل کشور موضوعی قابل توجه است که حتی کشورهای صنعتی که ما از محصولات آنها استفاده می کردیم نسبت به استاندارد بودن این دستگاه ها اذعان دارند.

رییس‌ جمهوری علاوه بر افتتاح بخش تولید داروی هورمون رشد انسان که برای نخستین بار در ایران انجام شده است از خط تولید داروهای استریل کارخانجات دارو پخش بازدید کرد.

در جریان این بازدید همچنین از طرف سازمان تامین اجتماعی دفترچه و سوابق بیمه ای دکتر حسن روحانی تقدیم وی شد.

با راه اندازی خط تولید هورمون رشد با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد ریالی و ۵۰۰ هزار دلاری، در این عرصه سالانه مبلغ ۸۰ میلیارد تومان که پیش از این بابت واردات هورمون رشد هزینه می شد صرفه جویی شد.
تولید هورمون رشد تا کنون فقط در انحصار ۴ کشور آمریکا، دانمارک ، کره جنوبی و انگلیس بود.

سازمان تامین اجتماعی به منظور ارتقاء رضایتمندی بیمه شدگان از طریق توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات اقدام به ارائه خدمات بیمه ای به بیمه شدگان کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *