سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۹

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، امیر هامونی در خصوص ادامه تقاضاها برای ورود به بازار دارایی…

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، امیر هامونی در خصوص ادامه تقاضاها برای ورود به بازار دارایی فکری، گفت: فرآیند عرضه مسیری طولانی است و به همین دلیل تاریخ دقیق دومین عرضه در این بازار مشخص نخواهد بود اما با توجه به درخواست های تأمین مالی در حدود 20 طرح، تاکنون به فرابورس ارسال شده است.

وی در خصوص زمینه کاری این طرح ها و پتنت ها، خاطرنشان کرد: طرح ها و پتنت ها در زمینه های آی.تی، تجهیزات پزشکی و دارویی، خودرو، صنعت مس، مواد غذایی، لبنیات، برق، زیست محیطی و غیره است.

هامونی در مورد سایت مجزای بازار دارایی فکری، اظهار داشت: بازار دارایی فکری سایتی مستقل دارد که فرابورس در نظر داشت در نخستین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه رونمایی کند اما مشکلات فنی مانع رونمایی شد.

وی ادامه داد: پیش نویس اولیه این وب سایت منحصر به فرد(ip.ifb.ir) آماده است و با اتمام مراحل، بزودی رونمایی می شود.

هامونی در خصوص این سایت توضیح داد: در این سایت تمام فرآیندها به صورت اتوماتیک و بدون استفاده از کاغذ انجام می شود و تمام مخترعان، مدارک خود را در آن آپلود می کنند و تمام مراحل را به صورت کاملا الکترونیکی اتفاق می افتد.

مدیرعامل فرابورس در مورد تابلوی معاملاتی بازار دارایی فکری افزود: تابلوی معاملاتی برای هر تک معامله باز خواهد بود و به صورت پیوسته فعالیت نمی کند اما اطلاع رسانی از طریق سایت فرابورس و پیام ناظر قابل مشاهده است.

وی درخصوص عرضه های اولیه فرابورس، افزود: عرضه های اولیه با توجه به وضعیت بازار انجام می شود و متناسب با شرایط بازار، موتورهای عرضه فرابورس روشن خواهد شد.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.