چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۶

 مجيد جوانمرد رئيس پژوهشكده كشاورزي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران درگفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران گفت: اهميت مبارزه زيستي و تلفيقي…

 مجيد جوانمرد رئيس پژوهشكده كشاورزي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران درگفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران گفت: اهميت مبارزه زيستي و تلفيقي با آفات و بيماري‌ها بركسي پوشيده نيست و اين روش يكي از بهترين روش‌هاي جايگزين براي سموم و مواد شيميايي مي‌باشد.  
 
وي با اشاره به سابقه پرورش انواع حشرات مفید از سال 1367 و امکانات موجود در بخش حشره‌شناسی کاربردی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران اظهار داشت : در حال حاضر امکان تولید و تکثیر حشرات مفید (تریکوگراما، بالتوری سبز و …) و ميزبان‌هاي واسط نظير پروانه افستيا وجود دارد كه مي‌تواند در اختیار واحدهاي متقاضی قرار گیرد.
 
جوانمرد تصريح كرد : استفاده از حشرات مفید در کشاورزی بدون عارضه بوده و باعث کاهش استفاده از سموم شیمیایی، کاهش آلودگی آب‌های زیر زمینی و افزایش سلامت غذایی مي‌شود.
 
وي خاطرنشان كرد : پژوهشكده كشاورزي آماده عقد قرارداد با مؤسسات و شركت‌هاي دولتي و خصوصي در رابطه با توليد انبوه حشرات مفيد و همچنين ارائه خدمات بر اساس نياز متقاضيان محترم مي‌باشد.

انتهای پیام/
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.