دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۱

به گزارش ایرنا، ˈرضا مسرورˈ عصر یکشنبه در این دیدار با اشاره به کوتاه تر بودن مسیر کریدور شمال جنوب و تاثیر آن…

به گزارش ایرنا، ˈرضا مسرورˈ عصر یکشنبه در این دیدار با اشاره به کوتاه تر بودن مسیر کریدور شمال جنوب و تاثیر آن بر کاهش قیمت کالا و صرفه اقتصادی تجارت و ترانزیت از این مسیر اظهار کرد : علاقمندیم این کریدور را با همکاری هم به طور مناسب راه اندازی کنیم .

وی خاطرنشان کرد : برای راه اندازی کریدور شمال جنوب نیاز به تشکیل کارگروه مشترک داریم .

وی با اشاره به وجود هفت منطقه آزاد تجاری در ایران ، منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور و دارای ظرفیت های بی شمار برای توسعه مبادلات بین دو کشورخواند .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی متذکر شد: دولت ایران روی زیرساخت های حمل ونقل و تجارت ، سرمایه گذاری زیادی کرده و راه آهن نیز ظرف دو سال آینده به بندرگاه انزلی متصل می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ثبت900 شرکت و وجود 112 واحد صنعتی فعال و فعالیت چشمگیر شرکت های چینی در منطقه گفت: جای شرکتهای روسی در این منطقه خالی است .

استاندار آستراخان نیز در این دیدار با اشاره به مزیتهای استفاده از مسیر ایران و نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در کریدور شمال جنوب و شرق غرب از فعالیت بازرگانان روسی در منطقه آزاد انزلی در آینده نزدیک خبر داد.

استاندار آستراخان روسیه عصر یکشنبه در راس یک هیات بلندپایه از منطقه آزاد انزلی و بندر در حال احداث کاسپین دیدار و با مسوولان سازمان منطقه آزاد انزلی گفتگو کرد.

ˈالکساندر ژیلکینˈ همچنین امروز با محمدعلی نجفی استاندار گیلان دیدار و راه های گسترش و توسعه روابط بین دو استان را بررسی کرد.

در این سفر همچنین هفت گروه کاری شامل شهرداری، کشاورزی ، تجاری، بندری، دانشگاهی، گردشگری و صدا و سیما در زمینه گسترش روابط با همتایان خود دیدارهایی خواهند داشت.ک/2

620/695/ 3404

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *