پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۴۶

رئیس‌جمهوری روسیه و نخست وزیر انگلیس در جریان گفتگوی تلفنی بر لزوم حل و فصل «صرفا» سیاسی-دیپلماتیک بحران در اوکراین تاکید کرده و…

رئیس‌جمهوری روسیه و نخست وزیر انگلیس در جریان گفتگوی تلفنی بر لزوم حل و فصل «صرفا» سیاسی-دیپلماتیک بحران در اوکراین تاکید کرده و توافق کردند به تماس‌های مستقیم برای کمک به این روند ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه و “دیوید کامرون” نخست وزیر انگلیس پنجشنبه در جریان گفتگویی تلفنی در این خصوص کاملا با یکدیگر هم عقیده بودند که راه برون رفت از بحران سیاسی در اوکراین، تنها با استفاده از راه های دیپلماتیک و مسالمت آمیز امکان پذیر است.

در بیانیه کرملین آمده است: «توجه اصلی مذاکرات ولادیمیر پوتین و کامرون بر روند اوضاع در اوکراین متمرکز شده بود. رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که برای توقف خشونت ها و کاهش وخامت اوضاع در مناطق شرقی اوکراین لازم است تا مقامات کی یف هر چه سریعتر مفاد توافقات ژنو مربوط به 17 آوریل سال جاری را اجرا کنند.»

علاوه بر این رهبران روسیه و انگلیس در این مورد با یکدیگر هم عقیده بودند که راه برون رفت از بحران اوکراین، تنها با استفاده از راه های دیپلماتیک و مسالمت آمیز امکان پذیر است.

مذاکرات تلفنی پویتن و کامرون که با توافق طرفین برای ادامه تماس های دائم برای کمک به حل و فصل بحران در اوکراین به پایان رسید، به ابتکارعمل طرف انگلیسی صورت گرفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.