چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۵:۴۴

سلامت نیوز: تکنولوژی‌های پوشیدنی هر روز به ما نزدیک‌تر می‌شوند. با به بازار آمدن انواع ساعت‌ها، تی‌شرت‌ها، کفش‌ها و خلاصه هر لباس زیورآلاتی…

سلامت نیوز: تکنولوژی‌های پوشیدنی هر روز به ما نزدیک‌تر می‌شوند. با به بازار آمدن انواع ساعت‌ها، تی‌شرت‌ها، کفش‌ها و خلاصه هر لباس زیورآلاتی که به فناوری مربوط می‌شود بیشتر از قبل می‌توانید نزدیک شدن این‌گونه تازه را احساس کنیم.

اصلا از همین حالا می‌توان 10 سال آینده را تصور کرد. هجوم همه این وسایل و ابزارها. یکی از مهم‌ترین لوازم فناوری عینک‌های هوشمند هستند. عینک‌هایی که قرار است فناوری را به صورت دائمی پیش چشم ما میهمان کنند. از سوی دیگر اگر چشمان ضعیفی داشته باشید و مجبور باشید مدام عینک به چشم بزنید حتما با پدیده خش روی شیشه عینک روبه‌رو شده‌اید. چیزی که فروشندگان عینک‌ها همیشه خلاف آن را می‌گویند. آنها برای اینکه کالای خود را بفروشند مدام تکرار می‌کنند که شیشه‌های ما ضدخش هستند. ولی باید این نکته را در نظر داشت که چنین چیزی حداقل تا امروز امکان ندارد. برای همین هم لازم است نکات‌ ریزی را برای محافظت از عینک رعایت کنیم. مخصوصا حالا که عینک‌های مدرن هم کم‌کم از راه می‌رسند.
– موقع برداشتن عینک از روی چشم حتما با دو دست این کار را انجام دهید. برداشتن عینک با یک دست آن هم کاملا بی‌پروا و بدون ملاحظه باعث می‌شود که عینک از فرم عادی و معمول خود خارج شود. برداشتن عینک با دو دست و با آرامش موجب می‌شود که استحکام فریم عینک شما کاملا حفظ شود.
– برای تمیز کردن عینک از اشتباهات رایج دوری کنید. اسپری‌های تجاری که به‌منظور تمیز کردن شیشه عینک به فروش می‌رسند معمولا ترکیبات شیمیایی خاصی دارند و الکل و موادی شبیه به آن در آن وجود دارد. بهتر است به جای این کار از ترکیب آب و قطره‌ای مایع ظرفشویی استفاده کنید و با استفاده از پارچه‌های مخصوص عینک آن را تمیز کنید چراکه پارچه‌های متفرقه حتی پارچه‌های نخی و نرم موجب می‌شوند که عینک شما مخدوش شود.
– هنگامی که در فضای غبارآلود و مکانی شبیه ساحل قرار می‌گیرد سعی نکنید شن، نمک یا غبار مانده بر شیشه عینک را با دست یا دستمال از بین ببرید. برای از بین بردن این مواد بهتر است ابتدا آن را با آب بشویید تا مواد مانده بر شیشه پاک شوند و سپس با دستمال مخصوص شیشه‌ها را خشک کنید.
– از عینک در دمای فوق‌العاده بالا استفاده نکنید. به‌عنوان مثال وقتی هوا خیلی گرم است عینک‌تان را در ماشین زیر نور آفتاب قرار ندهید. مواد به کار رفته در عدسی عینک‌ها در اثر نور آفتاب و گرمای شدید دچار مشکل می‌شوند. در صورتی که در چنین وضعیتی گرفتار شدید بهتر است که عینک را برداشته و تلاش کنید آن را از گرما دور کنید.
– تحت هیچ شرایطی عینک را بالای سرتان نگذارید. شاید به نظر بیاید که قرار دادن عینک روی سر باعث زیبایی شود اما باید این نکته را توجه داشته باشید که چربی‌های طبیعی موی سر و زبری مو‌ها می‌تواند به عینک شما آسیب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *