پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۹

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با پادشاه عربستان بر ضرورت تشکیل دولتی جدید در عراق متشکل از تمامی گروه‌ها و طوایف این…

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با پادشاه عربستان بر ضرورت تشکیل دولتی جدید در عراق متشکل از تمامی گروه‌ها و طوایف این کشور تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، کاخ سفید در بیانیه‌ای با اعلام این خبر تاکید کرد که اوباما ضمن تشکر از عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به دلیل کمک 500 میلیون دلاری به آوارگان عراقی، جدیدترین تحولات عراق و منطقه را با پادشاه عربستان به گفتگو نشست.

بنابراعلام کاخ سفید، اوباما و ملک عبدالله در این تماس تلفنی بر ضرورت تشکیل دولتی جدید در عراق تاکید کردند که این دولت باید متشکل از تمامی گروه‌های سیاسی و طوایف عراق باشد و هیچ کسی در آن به حاشیه رانده نشود.

ملک عبدالله هفته گذشته وعده داده بود که با تمام جدیت در مقابل “تروریست‌ها” خواهد ایستاد و اعلام کرد که 500 میلیون دلار برای کمک به آوارگان عراقی بدون در نظر گرفتن مذهب و قومیت آن‌ها اختصاص داده است که از طریق سازمان ملل در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

دولت عربستان از سوی عراق متهم شده که در ناآرامی‌های این کشور دست دارد و از گروه‌های افراطی سنی از جمله داعش حمایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.