سه شنبه، ۰۲ خرداد ۹۶ - ۰۸:۰۸
ربات امنیتی O-R3

ربات امنیتی O-R3 با پهپاد که توسط یک شرکت سنگاپوری ساخته شده به گونه ای است که می توان مزاحمان را در زمین…

ربات امنیتی O-R3 با پهپاد که توسط یک شرکت سنگاپوری ساخته شده به گونه ای است که می توان مزاحمان را در زمین و هوا شناسایی کرده و حتی مسیر حرکت آنها را نیز ردیابی کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ربات امنیتی O-R3 با پهپاد در حقیقت یک مجموعه ربات است که می تواند در نقش یک تیم امنیتی قدرتمند از افراد حاضر در خودرو حفاظت کند. سازنده این خودرو کمپانی اوتساو دیجیتال می باشد که در زمینه های تکنولوژی و فناوری در سنگاپور فعالیت می کند.

ربات امنیتی O-R3 و پهپاد آن می‌ تواند مزاحمان را شناسایی و مسیر حرکت آنها را ردیابی کند. این سامانه که با استفاده از الگوریتم‌های یادگیرنده و یادگیری ماشین کار می‌ کند، می‌ تواند انواع موانع را در مسیر تشخیص دهد و برای جلوگیری از برخورد با آنها تغییر مسیر دهد. به علاوه این سامانه مجهز به سیستم تشخیص پلاک است که خودروهایی که مجاز به حرکت در مکان‌ های مختلف نیستند را شناسایی می‌ کند و از بقیه خودروها جدا می‌ کند.

پهپاد همراه با خودرو می‌ تواند شعاع ۱۰۰ متری آن را رصد کند و موارد مشکوک را شناسایی کند. این سامانه می‌ تواند به صورت تمام‌ وقت کار کند و هدف از طراحی آن کم کردن نیاز به تیم‌ های حفاظتی انسانی است. یک تیم مدیریتی می‌ توانند عملکرد سامانه را تحت نظر بگیرند و در صورتی که نیاز باشد سامانه را از حالت خودکار خارج کرده و هدایت آن را برعهده بگیرند. این سامانه می‌ تواند در زمانی که شارژ باتری آن کم است به ایستگاه‌ های شارژ باتری خود برگردد.

این سامانه امنیتی خودکار می‌ تواند برخی از وظایف امنیتی سطح پایین را نیز انجام دهد اما به هر حال نیاز به افراد زبده برای هدایت این سامانه و بررسی عملکرد آن ضروری است. این سامانه در نمایشگاه فناوری CommunicAsia  که از امروز در سنگاپور آغاز شده و تا ۲۵ مه (پنجشنبه ۴ خرداد) ادامه دارد، رونمایی شده است.

باهم در میهن پست تصاویری از ربات امنیتی O-R3 را تماشا خواهیم کرد.

 

[highlight]منبع[/highlight]: otsaw

یک دیدگاه برای “ربات امنیتی O-R3 توسط یک شرکت سنگاپوری ساخته شد”

  1. دیجی روز گفت:

    خوبه کم کم سنگاپور داره تکنولوژی ربات ها رو از چینی ها می گیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *