جمعه، ۰۸ بهمن ۹۵ - ۰۱:۴۸
ربات اینشتین

حتما همگی نام آلبرت اینشتین نابغه قرن بیستم جهان را شنیده اید . نام او  به دلیل کسب جایزه نوبل و ارائه نظریه…

حتما همگی نام آلبرت اینشتین نابغه قرن بیستم جهان را شنیده اید . نام او  به دلیل کسب جایزه نوبل و ارائه نظریه ها و مقالات مختلف به عنوان یک اسطوره علمی در جهان ثبت شده است . اما حالا شرکت هنسون رباتیک یک ربات با شکل ظاهری این اسطوره علمی و با نام ربات اینشتین ساخته که می تواند به کودکان درس علوم را آموزش دهد .ربات اینشتین با استفاده از فناوری هوش مصنوعی کار می کند . این ربات با یک نرم افزار به نام Stein-o-Matic عرضه می شود که هر روزه در آن محتوی جدیدی قرار گرفته و کاربر می تواند به سادگی از آنها بهره ببرد . همچنین ربات اینشتین این قابلیت را دارد که به سوالات کودکان در مورد درس علوم تجربی پاسخ داده و البته با هوش مصنوعی خودش سطح درک خود را در مقابل سوالات پرسیده شده بالاتر ببرد . به این ترتیب پس از مدتی استفاده سطح اطلاعات ربات همزمان با ارائه اطلاعات جدید به کودک بالاتر رفته و به نوعی بصورت خودکار به روز می شود .
ربات اینشتین با ظاهری کاملا شبیه به آلبرت اینشتین نابغه قرن بیستم جهان طراحی شده و می تواند با کمک این ظاهر احساسات خود را به کاربر منتقل کند . به عنوان مثال در مقابل سوالات بسیار ساده لبخند خواهد زد و در مقابل سوالاتی که پاسخ آنها را نمی داند متعجب می شود . بازو های ربات اینشتین نیز در هنگام ارائه اطلاعات قابلیت حرکت را داشته و می توانند در صورت لزوم به اطراف اشاره کنند .

ربات ساخته شده توسط شرکت هنسون رباتیک ۳۶ سانتی متر طول داشته و دارای باتری های ترکیبی قابل شارژ مجدد است . ربات اینشتین قابلیت اتصال به شبکه های وای فای را داشته و مدیریت اطلاعات و سوالات پرسیده شده از ربات به وسیله نرم افزار Stein-o-Matic در گوشی های آیفون و یا اندروید امکان پذیر است .

[highlight]منبع [/highlight]: mashable

4 دیدگاه برای “ربات اینشتین به کودکان علوم تجربی را آموزش می دهد !”

 1. مهدوی گفت:

  انیشتین چقد زشت شده

 2. احمد پناه گفت:

  آمورش با ربات جالبه ، کودک میتونه باهاش اخت بگیره

 3. حنا گفت:

  چه ربات مفیدی ، جالب بود برام

 4. فردوس گفت:

  خوندن این مطلب جذاب بود و مطمینا کار عملی با این ربات جذاب تر و شیرین تره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *