دوشنبه، ۲۰ دی ۹۵ - ۰۵:۳۵
ربات باغبان

رونمایی از ربات باغبان که می تواند به گیاهان رسیدگی کند در حالی در صدر اخبار قرار گرفته است که این باغبان های…

رونمایی از ربات باغبان که می تواند به گیاهان رسیدگی کند در حالی در صدر اخبار قرار گرفته است که این باغبان های ماشینی همانند یک تکنسین باغبان بصورت خودکار با در نظر گرفتن عوامل موثر در رشد گیاه همانند دما، نور و رطوبت بهترین محیط را برای رشد گیاه فراهم می آورند. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

همانطور که می دانید گیاهان به نوعی موجودات زنده ای هستند که برای رشد نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند به همین دلیل حالا شرکت آمریکایی Natufia Lab که در زمینه ساخت ربات فعالیت دارد در تازه ترین دستاورد خود ، از یک ربات باغبان در نمایشگاه CES2017 رونمایی کرد.

این ربات باغبان در حقیقت Kitchen Garden نام دارد و در پرورش بیش از ۳۰ نوع گیاه مختلف از جمله سبزیجات،  ریحان، کلم‌ پیچ و منداب تخصص داشته و هوشمندانه شرایط متعادل رشد را برای آنها فراهم می سازد . همچنین باید گفت که Kitchen Garden می تواند برای گیاهان موسیقی نیز پخش کند. وجود حسگر هایی برای فاکتور های اساسی حیات از جمله دما ، رطوبت ، PH و مقدار مواد مغذی سبب شده تا ربات باغبان این اطلاعات را ضمن دریافت مورد تحلیل و بررسی قرار دهد تا  اگر هر یک از پارامتر های اساسی در شرایط استاندارد نبود آن را در جهت استاندارد سازی تغییر دهد .

بطو مثال اگر دمای محیط بالاتر از حد مجاز قرار بگیرد ربات باغبان با سخت افزار خود آن را تا جایی کاهش می دهد که به حد اپتیمال برسد؛ همچنین در این ربات  برای تسریع در رشد گیاه چراغ های LED تعبیه شده است که مصرف برق پایینی دارند.

اما جالب است بدانید که این ربات نیز دارای یک صفحه نمایشگر لمسی بوده و به اینترنت متصل می شود . سازندگان ربات Kitchen Garden از این طریق امکان خرید اینترنتی بذر های تازه را فراهم آورده اند .

[highlight]منبع : dailymail[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.