ربات خلبان PIBOT
ربات خلبان PIBOT

ربات خلبان PIBOT در دانشگاه KAIST کره‌ جنوبی با موفقیت آزمایش شد !

ساخت ربات خلبان در دانشگاه KAIST کره‌ جنوبی در حالی این روزها مورد توجه رسانه ها و بخصوص خلبان ها قرار گرفته است که این محققان برای اولین‌بار رباتی ساخته اند که قادر است در صندلی خلبان اصلی قرار گرفته و هواپیما را از زمین بلند کند و پس از رسید به مقصد به زمین بنشاند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ساخت هواپیماهای خودران و یا این که بهتر بگوییم ساخت ربات خلبان پروسه‌ای بسیار پیچیده و گران‌قیمت است، چرا که این فناوری نه تنها به خودی خود بسیار پیشرفته است بلکه عدم اعتماد به تصمیم‌گیری رباتیک در ماموریت‌های انسانی خود چالشی بزرگ است.

ربات خلبان انسان‌نمای فوق پیشرفته PIBOT طوری طراحی شده که دارای اندام‌های مشابه انسان است و می‌تواند در صندلی خلبان اصلی نشسته و کلیه مراحل پرواز از تاکسی‌کردن هواپیما در باند گرفته تا تیک‌آف، کروز و نشستن در باند را با استفاده از اهرم‌ها و ادوات کنترل استاندارد هواپیما انجام دهد.

ربات خلبان انسان‌نمای فوق پیشرفته PIBOT

ربات خلبان انسان‌نمای فوق پیشرفته PIBOT

محققان دانشگاه KAIST برای کسب اطمینان از صحت عملکرد بازوهای ربات خلبان و همچنین تصمیم‌گیری صحیح سیستم عامل هوش مصنوعی ربات از دستگاه شبیه‌ساز پرواز بسیار پیشرفته استفاده کرده‌اند.

ربات خلبان PIBOT قادر است تا تمام دستورات لازم برای پرواز مثل روشن کردن موتورها، تاکسی کردن، تیک‌آف، پرواز و فرود را صادر و همچنین تمام متغیرهای صحت عملکرد ادوات فنی هواپیما را به صورت لحظه‌ای پردازش کرده و در نهایت در صورت وجود شرایط بحرانی، هوشمندانه تصمیم‌گیری کند.

منبعthesleuthjournal

4 دیدگاه

  1. والا من جرات ندارم سوار هواپیمایی بشم که خلبانش رباته

  2. برای هواپیماهای جنگنده خوبه.تلفات جانی نخواهد داشت

  3. این ربات انسان نما بینظیره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*