ربات شکارچی زیردریایی‌
ربات شکارچی زیردریایی‌

ربات شکارچی زیردریایی‌ آمریکا با موفقیت آزمایش شد

دارپا، سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا، نخستین کشتی بدون سرنشین و تمام خودکار خود و جهان را در آب‌های پورتلند ایالت اورگان آمریکا به آب انداخت و آزمایش‌های مربوط به سرعت را با موفقیت انجام داد. این ربات شکارچی زیردریایی‌ در نوع خود در جهان بی نظیر است و کارایی خاصی در حوزه نظامی برای آمریکا دارد. با میهن پست همراه شوید.

 قبل از توضیح در مورد ربات شکارچی زیردریایی‌ آمریکا باید گفت: وقتی سخن از ربات‌ها به میان می‌آید، دیگر تنها یک آدم آهنی با حرکات خشک و بی‌روح در ذهن تصویر نمی‌شود چراکه امروز انواع مختلفی از آهن‌های خودکار و دارای هوش مصنوعی ساخته شده است. کشتی ۴۰ متری دارپا که شکارچی زیردریایی‌های فوق ساکت است، یک نمونه تازه از این ربات‌هاست.

ربات شکارچی زیردریایی‌ قرار است امروز ۷ آوریل برابر با (۱۹ فروردین ۹۵) به نخستین عملیات شکار خود فرستاده شود، اکنون در نزدیکی کارخانه سازنده در آب‌های اورگان تست سرعت می‌دهد و توانسته است به سقف سرعت پیش‌بینی‌شده یعنی ۳۱ میل دریایی برسد.

ربات شکارچی زیردریایی‌ ACTUV مخفف «شناور بدون سرنشین و رزم‌ناو ضد زیردریایی عملیات مدام» است که نام برگزیده شده برای این رزم‌ناو بدون سرنشین است. این شناور بدون سرنشین چیزی بیش از یک گشت اقیانوس‌پیماست و قرار است زیردریایی‌های فوق ساکت دیزل الکتریک را در اعماق دریاها ردیابی و تعقیب کند.

بد نیست بدانید که ربات شکارچی زیردریایی‌ بی سرنشین می‌تواند از هر دو نوع رادار سونار موج بلند و موج کوتاه برای ردیابی زیردریایی‌ها استفاده کند و بسته به دستوری که دارد، دشمن را تعقیب و از یا با آن درگیر شود.

براساس اعلام دارپا، ACTUV همچنین می‌تواند برای انتقال تجهیزات و شناور پشتیبانی مورد استفاده قرار گیرد. تمامی قابلیت‌های این شناور تازه در حالی است که هیچ انسانی روی عرشه آن حضور ندارد و این شناور می‌تواند برای مأموریت‌های بسیار طولانی به اقیانوس‌ها فرستاده شود. آزمایش‌های اصلی این شناور از پس فردا در آب‌های آزاد در حوالی کالیفرنیا آغاز خواهد شد.

منبع: darpa

9 دیدگاه

  1. چی میسازن اینا خدایی تو حوزه علم خیلی پیشرفت کردن

  2. دیگه کلا همه چی ماشینی شده حتی کشتی ها هم دیگه بدون سرنشین شدن

  3. امریکا واقعا از نظر نظامی حرف اول رو توی دنیا میزنه

  4. میخوان با این همه تسلیحات نظامی چیکار کنن زمین رو کلا نابود کنن!!!

  5. هرچی هم باشن حریف قایق های تند رو ایرانی نمیشن.خخخخ

  6. یعنی امریکا فقط فکر اینه که قدرت نظامیش رو به رخ دنیا بکشه

  7. البته تو مانورهاشون خیلی اغراق میکنن خودشون رو خیلی بزرگتر از چیزی که هستن نشون میدن

  8. با این همه تسلیحات نظامی و این همه خشونت نمیدونم چطور برنده جایزه صلح هم میشن؟؟؟؟!!!!!!!

  9. فکر کنم آمریکا به اندازه کل تاریخ بشریت تسلیحات نظامی داشته باشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*