پنجشنبه، ۲۱ مرداد ۹۵ - ۰۲:۰۶
ربات عکاس در المپیک ریو

ربات عکاسی که تصاویر زیر آبی ورزش های المپیک ریو را ثبت می کند توسط یک عکاس معرفی شد. که در این میان…

ربات عکاسی که تصاویر زیر آبی ورزش های المپیک ریو را ثبت می کند توسط یک عکاس معرفی شد. که در این میان در تازه‌ترین تحول از این دست، آل بلو، عکاس «گتی ایمیج»، تجربه تازه‌ای از عکاسی را ثبت کرده و با استفاده از یک ربات از عمق استخرهای محل برگزاری رقابت‌ها تصاویری را تهیه کرده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بنابراین بسیاری از آژانس‌های تهیه عکس و عکاسان حرفه‌ای حاضر در شهر ریو و محل برگزاری رقابت‌های المپیک در تلاش هستند تا در جریان این رقابت‌های مهم جهانی بهترین و زیباترین عکس‌های ممکن را تهیه کنند.

گتی ایمیج عکاس برای این کار به جای غوطه‌ور شدن در آب با دوربین و لباس شنا از دوربین کنترل از راه دوری استفاده کرده است که در داخل استخر محل مسابقه شناگران نصب شده است. اگر چه استفاده از دوربین‌های کنترل از راه دور در رقابت‌های المپیک امری بی‌سابقه نیست و خبرگزاری رویترز قبلا چنین کاری را انجام داده است اما سطح فناوری مورد استفاده در المپیک ریو قابل مقایسه با المپیک لندن نیست.

در گذشته برای انجام این کار از دوربین‌های ثابت‌شده در آب استفاده می‌شد و تهیه عکس‌های مناسب از زیر آب در چنین شرایطی کار دشواری بود. اما دوربین جدید که پهپادی رباتیک است، می‌تواند به خوبی روی سوژه عکاسی متمرکز شود.

این دوربین که Canon 1DX Mark II نام دارد، در درون یک محفظه ضدآب قرار می‌گیرد و تنظیم قاب عکاسی آن هم با کنترل فاصله کانونی لنز و هم با تغییر موقعیت خود دوربین از طریق جابه‌جا کردن آن در سطح استخر ممکن است. رایانه نصب‌شده در کنار استخر هم مشاهده هر آنچه دوربین می‌بیند را ممکن می‌کند و در نهایت عکاس در لحظه مناسب قاب مناسب را شکار و عکس مورد نظرش را ثبت می‌کند.

اگرچه این فرایند با آنچه که در ذهن شما از عکاسی ثبت‌شده متفاوت است اما برای تهیه عکس‌های حرفه‌ای در اماکنی با محدودیت‌های مشابه استخر مناسب است.

با هم تصاویری از این ربات و عکس های گرفته شده توسط آن را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : cnn[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *