جمعه، ۰۶ اسفند ۹۵ - ۰۹:۳۱
ربات همدم سالمندان

محققان پرتقالی به تازگی موفق به ساخت ربات همدم سالمندان شده اند . این ربات برای افراد بالای ۶۵ سال که تنها و…

محققان پرتقالی به تازگی موفق به ساخت ربات همدم سالمندان شده اند . این ربات برای افراد بالای ۶۵ سال که تنها و مستقل زندگی می کنند کاربرد زیادی  دارد. در ادامه برای مشاهده تصاویر و  توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید .

ربات همدم سالمندان که به نام هوگو نامگذاری شده به تنهایی توانایی حرکت در فضای خانه را  داشته و قادر به تشخیص انسان و اشیا از یکدیگر است. این ربات توانایی شنیدن ، دیدن و صحبت کردن را دارد و حتی قادر است احساسات خود را نیز بروز دهد و از سوی دیگر ربات هوگو با تحریک فعالیت های مغزی ، افراد سالمند را به تحرک وا می دارد ، بدین صورت امید به زندگی را نیز در آنها بالا می برد .

گونسالوس مارتین ، مهندس برق این پروژه در مورد قابلیت های ربات همدم سالمندان گفت  :

هوگو توانایی ترکیب صدا های مختلف با هم را داشته و همچنین می تواند بصورت دقیق کلمات را از هم تشخیص دهد . این توانایی باعث می شود این ربات با فرد سالمند به صحبت بنشیند و ارتباط مناسبی با او بگیرد .همانند همه ربات های هوشمند  این ربات نیز مجهز به سنسور های تشخیص دما بوده و دمای خانه را بصورت مرتب بررسی می کند . در صورت نشت گرمایی ، باز بودن در یخچال و یا روشن بودن اجاق گاز با نمایش اخطار های لازم فرد را از وجود خطر در خانه مطلع می سازد و ویژگی جذاب دیگر هوگو در قابل کنترل بودن آن از راه دور است .

ربات همدم سالمندان

همچنین خانم سالمندی که اکنون ۷۹ سال سن دارد و حدود ۱۰ سال پیش از یک سکته مغزی جان سالم به در برده ، روزهای سالمندی و تنهایی خود را بطور آزمایشی با ربات هوگو سپری می کند . وی در رابطه با این ربات می گوید :

حضور هوگو در خانه حالم را بهتر کرده است و این ربات می تواند  وسیله ای را که در خانه گم می کنم ، پیدا  کنه و پس واقعا این ربات مفید و کاربردی است.

ربات همدم سالمندان

نظر شما در مورد این ربات همدم سالمندان چیست ؟ بنظر شما این ربات می تواند یک سالمند را از تنهایی در بیاورد ؟

[highlight]منبع [/highlight]: businessinsider

یک دیدگاه برای “ربات همدم سالمندان با نام هوگو توسط محققان پرتقالی ساخته شد”

  1. مرادی گفت:

    بنظر من این ربات چون روح نداره نمیتونه همدم خوبی باشه چون ابراز احساساتش از طریق برنامه ای هستش که به اون داده شده.احساسات تصنعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.