پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، سالار مرادي بعد از ظهر چهارشنبه در نشست پرسش و پاسخ كه با حضور دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد…

به گزارش خبرنگار مهر، سالار مرادي بعد از ظهر چهارشنبه در نشست پرسش و پاسخ كه با حضور دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آمارهاي رسمي كه از سوي ادارات و سازمان هاي دولتي منتشر مي شود كردستان در شاخص هاي توسعه جزو استانهاي آخر كشور است و اين روند به هيچ عنوان در شان مردم ساكن در اين استان نيست.

وي با بيان اينكه متاسفانه كردستان در حوزه هاي مختلف از جمله ميزان بيكاري، شمار واحدهاي صنعتي وضعيت قابل دفاعي ندارد، بيان كرد: با توجه به وضعيت شاخص هاي توسعه در كردستان يكي از دغدغه هاي اصلي نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي تلاش براي جبران اين كمبودهاست و به همين دليل در اين مدت از تمامي ظرفيت هاي در اختيار خود استفاده كرده ايم تا زمينه براي ارتقاء شاخص هاي توسعه كردستان فراهم شود.

نماينده مردم شهرستان هاي سنندج، ديواندره و كامياران در مجلس شوراي اسلامي افزود: يكي از برنامه هاي اصلي نمايندگان مردم كردستان در مجلس شوراي اسلامي در اين دوره حفظ وحدت و همدلي است و در همين راستا خوشبختانه عملكرد قابل دفاعي در اين حوزه وجود دارد ولي در كنار اين مهم به دليل مشكلات كشور و محدوديت هاي اعتباري ميزان اقدامات براي جبران كمبودهاي اين استان و همچنين ارتقاء شاخص هاي توسعه قابل قبول نيست.

وي با اشاره به اينكه متاسفانه به دنبال همين محدوديت هاي اعتباري ميزان و سهم اعتبارات عمراني كردستان در سال جاري با كاهش جدي مواجه شده است، ادامه داد: استفاده از ظرفيت هاي بخش خصوصي و همچنين شركت هاي وابسته به دولت در راستاي افزايش سرمايه گذاري در اين استان يكي از برنامه هاي اصلي است و اقدامات خوبي در اين بخش صورت گرفته و پيگيري هاي لازم نيز انجام شده است.

مرادي به تعطيل شدن بيش از 40 درص واحدهاي توليدي و صنعتي كردستان اشاره كرد و افزود: با كمال تاسف به دليل وجود همين مشكلات اعتباري در كشور وضعيت واحدهاي توليدي و صنعتي در كردستان به هيچ عنوان مناسب نيست و به همين دليل حفظ وضعيت اشتغال فعلي در استان بسيار مهمتر از ايجاد اشتغال جديد است.

وي به عدم اجرايي شدن وعده هاي دولت تدبير و اميد در خصوص كردستان اشاره كرد و گفت: در حالي كه دولت تدبير و اميد وعده هاي مختلفي را در خصوص كردستان مطرح كرد ولي متاسفانه تاكنون دكتر روحاني و ساير وزراء به اين وعده ها عمل نكرده و مردم همچنان چشم انتظار تصميمات دولت هستند.

نائب رئيس اول كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: در حالي دولت وعده داد كه از ظرفيت نيروي انساني بومي و كرد در بدنه دولت استفاده مي كند ولي متاسفانه اين وعده را عملياتي نكرد و تازه نكته نگران كننده تر اين است كه در حال انتخاب افراد غيربومي براي مديريت هاي استاني در كردستان هستيم.

وي ضمن تاكيد بر استفاده از مديران بومي براي ادارات و سازمان هاي دولتي در كردستان يادآور شد: استفاده از نخبگان بومي در استان كردستان يكي از انتظارات به حق مردم به شمار مي رود و انتظار مي رود كه اين مهم در دستور كار مديران و مسئولان استان قرار گيرد تا ما شاهد رشد و توسعه بيشتر جامعه باشيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.