دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۱

به گزارش میهن پست -رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تاکید بر پتانسیل های موجود ایران در حوزه جامعه…

به گزارش میهن پست -رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تاکید بر پتانسیل های موجود ایران در حوزه جامعه اطلاعاتی گفت: ایران در بخش تولید محتوای دیجیتال و امکانات ارتباطی توانایی های بسیاری دارد و کشور اول منطقه از نظر ضریب نفوذ اینترنت و چهارمین کشور دنیا در ثبت دامنه اینترنتی است.
حسن نجفی سولاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ظرفیتها و توانایی های ایران برای ارائه به اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعاتی اظهار داشت: در حوزه زیرساختها و امکانات ارتباطی، وضعیت کشور در مسیر توسعه قرار دارد و ایران کشور اول منطقه از نظر ضریب نفوذ اینترنت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در حوزه ثبت دامنه رسمی اینترنتی ایران چهارمین کشور دنیا است گفت: براساس برآوردها از میان حدود ۳۰ میلیون تحصیلکرده دانشگاهی، بالغ بر ۹ میلیون نفر قادر به فعالیت در حوزه محتوا و خدمات فنی هستند و این آمار نشان از پتانسیل های فنی نیروی انسانی در کشور دارد.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با بیان اینکه سالانه ۵۳ هزار نرم افزار در داخل کشور تولید می شود افزود: وجود ۶۰۰ هزار سایت اینترنتی ایرانی و نیز داشتن ۱۰۰ کانال رادیو تلویزیونی دیجیتال در فضای مجازی ابزار مهمی برای رد و بدل کردن اطلاعات محسوب می شود که از این ابزار می توان در جهت اشاعه محتوای دیجیتالی بومی استفاده کرد.

نجفی سولاری میزان تولید ویدئو در کشور را سالانه ۷۰۰ هزار ساعت عنوان کرد و گفت: سالانه ۲۵۰ هزار رک موسیقی در کشور تولید می شود؛ این تولید محتوا می تواند در جهت توانایی های ایران برای دستیابی های اهداف جامعه اطلاعاتی به کار گرفته شود.

به گفته وی پتانسیل نیروی انسانی ایرانیان خارج از کشور هم در این بخش چشمگیر است که می تواند برای دفاع ایران از توسعه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دستیابی به اهداف مدنظر جامعه اطلاعاتی مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.