چهارشنبه، ۰۳ تیر ۹۴ - ۰۶:۵۴

میهن پست – درست پنجم اردیبهشت ماه سال جاری بود که خبری هایی مبنی بر عدم شرایط لازم محمد خاکپور برای هدایت تیم…

میهن پست – درست پنجم اردیبهشت ماه سال جاری بود که خبری هایی مبنی بر عدم شرایط لازم محمد خاکپور برای هدایت تیم ملی فوتبال امید ایران بر روی خروجی خبرگزاری ها ، سایت های خبری و نشریات منتشر شد.

آن خبر که چند روز مانده به شروع بازیهای آسیایی تیم فوتبال امید ، در نامه ای به فدراسیون فوتبال اعلام می کند که محمد خاکپور حق نشستن روی نیمکت تیم ملی امید را ندارد چرا که او مدرک مربیگری A کنفدراسیون فوتبال آسیا را ندارد و به همین دلیل نمی تواند روی نیمکت تیم ملی امید بنشیند.

و حالا سوم تیرماه ۱۳۹۴ مرتضی محصص در پاسخ به این سوال که سرنوشت رای AFC مبنی بر تطبیق مدارک محمد خاکپور در آسیا با توجه به این که او مدارکش را در آمریکا اخذ کرده است به کجا انجامید؟ اظها‌ر کرد: AFC گفته که خاکپور نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند. این تصمیمی است که آنها اتخاذ کرده‌اند و باید ببینیم که از چه راهی می‌توانیم کار را پیش ببریم.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: پیش از این افشین قطبی نیز با همین مدرک توانست به عنوان سرمربی تیم ملی فو‌تبا‌ل ایران کار خود را ادامه دهد، اما یک سال و نیم بعد قوانین تازه‌ای در AFC جایگزین شده است و مربیانی که در آسیا مدرک مربیگری گرفته اند در اولویت قرار دارند. بنا‌بر‌این AFC نظر داده است که با توجه به وضع موجود خاکپور نمی‌تواند بر روی نیمکت سرمربیگری تیم المپیک بنشیند.

رییس کمیته‌ فنی و توسعه فدراسیون فو‌تبا‌ل با بیان این که روز گذشته (سه‌شنبه) تا پایان شب جلسه کمیته‌ فنی و توسعه فدراسیون فو‌تبا‌ل در سه محور دنبال شد که یکی از آنها حضور محمد خاکپور بود، بیا‌ن‌ کرد: با محمد خاکپور و حبیب کاشانی در مورد تیم ‌ملی امید و بر‌نامه‌ریزی های لازم صحبت کردیم. خاکپور نیز با توجه به این که دو مربی تیم امید (حاج قاسم و صالح) از تیم امید کناره‌گیری کرده‌اند تماس‌هایی برقرار کرده تا جایگزین‌های آنها را انتخاب کند.

محصص افزود: کلاس‌های مربیگری در آمریکا به گونه‌ای است که هر سه سال یک بار باید مدارک اخذ شده در آن تمدید شود و پس از سه سال اعتباری ندارد. خاکپور تمدید مدارک خود را انجام داده است، اما با توجه به تغییرات موجود در AFC در حال‌ حاضر نشستن او بر روی نیمکت امکان پذیر نیست. اگر بخواهیم منطقی به این موضوع فکر کنیم شاید تصمیم درستی برای AFC باشد، در نهایت هم اگر لازم باشد خاکپور کلاس‌های A مربیگری در آسیا را می‌تواند در ایران پشت سر بگذارد.

انتخاب خبیری و یاوری به عنوان اعضای جدید کمیته‌ فنی

رییس کمیته‌ فنی و توسعه فدراسیون فو‌تبا‌ل به انتخاب دو عضو جدید این کمیته‌ اشاره کرد و گفت: قرار شده است محمود یاوری و دکتر محمد خبیری به عنوان اعضای جدید کمیته‌ فنی کار خود را با ما آغاز کنند. خبیری در دوره‌های مختلف همچون نوآموز، صفایی و دادگان نایب رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل بوده است و رزومه یاوری نیز مشخص است. در حال‌ حاضر به دلیل این که برخی از اعضا شرایط دائم حضور در جلسات کمیته‌ فنی را ندارند این دو عضو نیز انتخاب شده‌اند و در مجموع هم اکنون بنده، معینی، احسانی، طالبی، مجیدی و خبیری اعضای کمیته‌ فنی و توسعه فو‌تبا‌ل هستیم.

کمبود دیدارهای تدارکاتی برای تیم ‌ملی بانوان زیر ۱۶ سال

وی همچنین درباره دو محور دیگر موضوعات مورد بحث در جلسه روز گذشته کمیته‌ فنی و توسعه فدراسیون فو‌تبا‌ل، بیا‌ن‌ کرد: یکی دیگر از مسائل مورد بحث تیم ملی زیر شانزده سال بانوان بود. در این رده به دلیل این که حریفان برای بانوان بسیار کم هستند قرار شده است تماس‌هایی با برخی از تیم‌ها همچون ملوان و سپاهان گرفته شود تا بتوانیم دیدارهای تدارکاتی مناسبی برای بانوان زیر شانزده سال تیم ‌ملی رقم بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *