شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۹

سرهنگ دوم پاسدار ˈمهدی فراهانیˈ شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این رزمایش از دیروز پنجشنبه با شرکت…

سرهنگ دوم پاسدار ˈمهدی فراهانیˈ شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این رزمایش از دیروز پنجشنبه با شرکت 10 هزار بسیجی شهرستان فردیس آغاز و شامگاه جمعه پس از انجام تمرین و دستیابی به اهداف تعیین شده به کار خود پایان داد.

وی اظهار کرد: دراین رزمایش نیروهای بسیجی در قالب دو گردان بیت المقدس و یک گردان کوثر ، تاکتیک های رزمی و دفاعی را در بخش های مختلف تمرین کردند.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) افزود: اصل ماموریت رزمایش به سه بخش دفاع از کوی و برزن، پدافند غیر عامل و امداد و نجات تقسیم بندی شده بود.

وی گفت: دو ماموریت دفاع از کوی و برزن و پدافند غیر عامل را گردان های ˈبیت المقدسˈ و ماوریت امداد و نجات را گردان کوثر(خواهران بسیجی ) به انجام رساند.

سرهنگ فراهانی اظهارکرد: این رزمایش دو روزه با اجرای مرحله پدافند غیر عامل ( استتار، اختفا و فریب )در منطقه قزل چشمه شروع شده بود.

وی ادامه داد: در مرحله دوم، عملیات تاخت و هلی برن اجرا شد که بر این اساس نیروهای بسیج به اهداف از پیش تعیین شده حمله و مواضع دشمن فرضی را تحت اختیار خود درآورند.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) همچنین در توضیح مرحله دفاع از کوی و برزن گفت: مرحله دفاعی رزمایش تحت عنوان دفاع از کوی و برزن در سطح شهرستان فردیس و با هدف ایجاد، استقرار و امنیت پایدار برگزارشد.

سرهنگ فراهانی افزود: رزمایش با تعامل و تلفیق نیروهای بسیج و مردم صورت گرفت.

وی اظهار کرد: این اولین رزمایش عملیاتی ناحیه امام رضا(ع) در شهرستان فردیس است.

شهرستان 600 هزار نفری فردیس در جنوب شرقی استان البرز قرار دارد.ک/3

7418/ 691

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *