دوشنبه، ۲۲ دی ۹۳ - ۰۶:۱۸

به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه رزمایش گسترده محمد رسول الله(ص) تجربه یک جنگ واقعی بود، گفت:…

به گزارش میهن پست – فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه رزمایش گسترده محمد رسول الله(ص) تجربه یک جنگ واقعی بود، گفت: هدف اصلی ما در این رزمایش، ارزیابی قدرت عکس‌العمل در مقابل حوادث و شدت برخورد با دشمن بود.

به نقل از مهر، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مراسم تشییع پیکر «ستوان سوم شهید علی خوش‌کلام» که در ستاد نیروی زمینی ارتش برگزار شد، با تشریح مواردی از رزمایش گسترده محمد رسول‌الله (ص) در سخنانی با اشاره به حدیثی از امام حسین(ع) اظهار داشت: جنگ یک گزند بازدارنده است که چه بخواهید و چه نخواهید، با طعم تلخش به سمت شما می‌آید.

وی افزود: اگر ملتی خود را برای مقابله با جنگ آماده کند و از تلخی‌های آن نهراسد، با پیروزی از میادین جنگ بیرون می‌آید و این آمادگی، به سادگی محقق نمی‌شود، مگر اینکه سختی‌ها و مشقات زیادی را تحمل کرد.

امیر پوردستان تأکید کرد: یکی از جلوه‌های حصول آمادگی، اجرای رزمایش‌هاست؛ چرا که در این رزمایش‌ها هنگامی‌ که لحظه واقعی از جنگ به ظهور می‌رسد، قابلیت دفاعی و توان عملیاتی یگان‌ها و افراد را ارتقا می‌یابد و این، ثمرات بسیاری دارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش نخستین ثمره رزمایش را، افزایش اعتماد به نفس رزمندگان در اجرای ماموریت‌های محوله در هر نقطه از منطقه عملیاتی دانست و افزود: امنیت روانی مردم نیز دومین ثمره اجرای رزمایش است؛ چراکه آنها اطمینان حاصل می‌کنند که فرزندان سربازشان از توانمندی بالایی برخوردارند و در برابر چنگ و دندانی که استکبار جهانی نشان می‌دهد، ترسی به دل راه نمی‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رزمایش محمد رسول‌الله (ص) که در جنوب شرق کشور برگزار شد، دقیقاً تجربه یک جنگ واقعی بود. هدف اصلی ما در این رزمایش ارزیابی قدرت عکس‌العمل در مقابل حوادث و شدت برخورد با دشمن بود؛ به همین دلیل، حجم نیروهای حاضر در رزمایش، شدت آتش‌ها و جابجایی سریع نیروها از ویژگی‌های بارز این رزمایش بود.

امیر پوردستان همچنین با اشاره به شهادت ستوان سوم علی خوش‌کلام گفت:  امروز نیروی زمینی ارتش از افسرانی جوان و متخصص در زمینه‌های مختلف بهره‌مند است و این افسر متدین و مخلص هم که از کارکنان با ایمان و فداکار و متخصص در رسته زرهی بود، در  تیپ ۳۶ پیاده مکانیزه نیروی زمینی ارتش خدمت مقدس خود را انجام می‌داد و به جهت تخصصی که داشت به ماموریت اعزام شد که در حین اجرای ماموریت در مناطق عملیاتی، دچار سانحه شده و به خیل عظیم شهدای همرزمش شتافت.

بر اساس این گزارش، در این مراسم توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش بر پیکر این شهید نماز اقامه شد و سپس پیکر مطهر وی بر دستان همرزمانش از مقابل ستاد نیروی زمینی تشییع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *