یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۴:۴۵

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صفدري ظهر یکشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش الی بیت المقدس سپاه تبریز با اشاره به سخن امام راحل(ره)…

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صفدري ظهر یکشنبه در حاشیه برگزاری رزمایش الی بیت المقدس سپاه تبریز با اشاره به سخن امام راحل(ره) كه حفظ نظام واجب ترين فريضه است، آمادگي هميشگي براي دفاع از انقلاب را لازم خواند و خاطرنشان كرد: نبايد روزي بر ما بگذرد كه آمادگي عمومي مغفول واقع شود.

وی ادامه داد: مجموعه سپاه و بسیج رسالت مهم آموزش و ايجاد آمادگي نيروهاي سازمان يافته در گردان هاي خود در راستاي تحقق آمادگي همه جانبه و پاسخگويي به تهديدهاي احتمالي و ايجاد قابليت پاسخگويي سريع و قاطع به حمله نظامي دشمن در لايه هاي دفاعي کشور را بر عهده دارد.

صفدری با بیان اینکه در زمان حاضر که توطئه های فراوانی علیه کشور در حال اجرایی شدن است، بسیج بیشترین وظیفه را عهدا دار است، گفت: برخي ها فكر مي كردند که با پايان جنگ احتياجي به بسيج نيست در حالی که دفاع از كشور محدود به مرزهاي جغرافيايي نبوده و از بزرگترين مسئوليت هاي بسيج در كشور اين است كه از هويت ديني و اسلامي پاسداري كند.

وی افزود: در این میان ضروری است که نیروهای بسیج پیشگام دیگر جوانان در ایجاد نشاط و شادابی باشند که برگزاری این رزمایش با رويكرد ايجاد پويايي، نشاط و نوشوندگي در برنامه ريزي و اجرايي برنامه ها مي تواند حركت گذشته را تعالي داده و روند رو به رشد توانمندي هاي بسيج را ادامه دهد.

فرمانده سپاه امامت حفظ موجوديت انقلاب را كار مهم و نخست بسيج دانست كه در نظام جمهوري اسلامي تجسم يافته است و گفت: ما بسيجيان با ادامه راه شهدا و مكتب آن ها كه همان ولايتمداري و حفظ و حراست انقلاب و تحويل پرچم انقلاب به صاحب اصلي انقلاب است تا پاي جان و آخرين قطره خون، با بصيرت كامل و اطاعت محض گوش به فرمان رهبري هستيم.

وي ادامه داد: ما مجموعه بسيج به خصوص جوانان بايد با قدرت، آمادگي، نشاط و احساس ضرورت راه خود را ادامه داده و همچون گذشته وظيفه دفاع از انقلاب را عهده دار باشيم.

صفدری با بيان اينكه بسيجي از آحاد ملت است كه در صورت نياز به وي باید آماده باشد، ادامه داد: بسيج به عنوان ظرفيت راهبردي و تامين كننده دفاع مردمي امري اجتناب ناپذير است و اين امر محقق نمي شود مگر در پرتو آموزش و ايجاد امادگي هاي فردي و گروهي كه نيروهاي جوان و باانگيزه براي نيل به اهداف عالي نظام جمهوري اسلامي و آرمان هاي امام راحل (ره) و اطاعت از رهبر فرزانه انقلاب، داوطلبانه شركت مي كنند.

وي برگزاري اين رزمايش را با هدف نمايش اقتدار و ايجاد آمادگي هاي لازم، با الهام از عاشوراي حسيني عنوان و تشريح كرد: با آمادگي كامل براي مردمي كردن دفاع و پايان ناپذيري بنيه رزم نيروها با تكميل و بكارگيري ظرفيت هاي محلي و ملي و كمك به ايجاد يك امنيت وسيع و پايدار و اطمينان خاطر به ملت ايران و رهبري، اعلام آمادگي مي كنيم كه با كوچكترين حركتي از سوي دشمن، آن ها را با جواب دندان شكن و پشيمان كننده روبرو كنيم.

تلاش مجلس برای حمایت از آمران معروف ستودنی است

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه عاشورا نیز در این رزمایش گفت: برگزاري همه رزمايش ها به معني اين است كه مي توانيم اقتدار خود را حفظ كرده و از لحاظ معنوي و بينش سياسي آن را گسترش دهيم.

محمد حسین فرهنگی

حجت الاسلام ابوالفضل عباسي ولايي با اشاره به سخن پيامبر(ص) كه سه حرمت براي خداست كه اگر كسي اين سه را حفظ كند، دنيا و آخرت را حفظ كرده، حفظ حرمت اسلام، پيامبر و عترت ايشان را ضروري خواند.

وي با بيان اينكه ۳۶ سال است كه ملت ايران، سپاه و بسيج ثابت كردند كه حرمت اين سه را حفظ كردند، خاطرنشان كرد: ذات اقدس الهي نيز حرمت ما را نگه داشته و روز به روز نصرت خود را براي ملت ما فرستاده است.

حجت الاسلام ولايي با توجه به سربلندي ملت ايران در دوران دفاع مقدس، به اقرار دشمنان در ناكامي براي مقابله با كشورمان تاكيد و تصريح كرد: اوباما اعلام كرده كه موضوع ايران پيچيدگي خاصي دارد كه نه بوش كاري توانست بكند و نه من،  كه مهر تاييدي بر جمله امريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند، است.

وي در پايان سخنان خود با قدرداني از اقدام هاي مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان استانمان در مقابله با فتنه، از طرح جوشش يافته از سوي مجلس (حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منكر) حمايت و خاطرنشان كرد: متاسفانه پيش از اين آمران به معروف و ناهيان از منكر در برخي جهات بي پناه مانده و حمايتي از سوي قانون نمي ديدند كه با اين حركت مجلس، ‌ به گسترش فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر كمك مي شود.

ضرورت برگزاری رزمایش های دفاعی در نقاط مختلف کشور

عضو هئيت رئيسه مجلس شوراي اسلامي نیز با بيان اينكه اين رزمايش اعلام آمادگي براي حضور در صحنه است، گفت: هر اندازه تمرين و تكرار در اين خصوص زياد باشد به همان اندازه به نفع نظام و انقلاب خواهد بود.

محمد حسین فرهنگی

محمدحسين فرهنگي با اشاره به ضرورت برگزاری این رزمایش در نقاط مختلف کشور گفت: باید توانمندی های خود را به دشمنان نشان دهیم تا به حفظ اقتدار کشور کمک بکنیم.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته از سوي مسئولان سپاه، شاهد اجراي رزمايش با كيفيتي خواهيم بود كه به طور حتم مفيد واقع شده و موجب آمادگي بيشتر نيروهاي بسيج مي شود.

فرهنگی با بیان اینکه بسیجیان در تمامی صحنه های حساس کشور حاضر بوده، ادامه داد: بسیجیان و سپاهیان وفاداری خود را به نظام اثبات کرده و در تمامی صحنه های حساس از آرمان های نظام و رهبری دفاع کرده و کشور را به سوی آرامش سوق داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *